krftwrk

Jak hrat z not, kdyz neumim noty

Chci se naucit jednu melodii na piano, ke ktere mam noty. Bohuzel neumim cist z not, ( napr.kdyz mi nekdo rekne zahrej ton g tak nevim, kde ho ,,nahmatam'') ucim se z videii.

Otazka tedy zni, jak poznam jaka nota znamena jakou klavesu na klaviature…existuje na to nejaka stranka ?

Jinak jedna se o tuto pisen: http://www.you­tube.com/watch?v=xN44hS1­_AmU

Odpovědi
atoris

Existujú programy na internete, ktoré znázorňujú a umožňujú hru na klávesových nástrojoch. Väčšinou sú v english a platené. Najlepšie sú klávesy, lebo tam je presne určená klávesa a tón, ktorý sa dá na ňom zahrať. Horšie je to na husliach, ktoré nemajú presne vyznačený prstoklad. Skús dať do Google heslo keyboard.
Ja som sa naučil sám hrať na mandolínu a trochu aj na husle, podľa školskej učebnice hry na husle, pre pedagogické školy, ktorú používala moja sestra počas dochádzky na pedagogickú školu.

Hamon

Nejde jen o výšku, ale i o délku, tempo, vázání/staccato, kdy zesilovat, zeslabovat… Takže – uč se.

anonym

Koukni, takoví The Beatles, taky nauměli noty a kam to dotáhli. 🙂

bolak

  1. noty jdou za sebou CDEFGAHCDEFGAH­CDEFGAHC (a tak pořád dokola)
  2. na klaviatuře je C vždycky vlevo od černýho páru kláves > http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/e/e0/Musi­cal_keyboard.png
  3. na notový osnově C₁ vypadá takhle > http://s0.uplo­ads.im/RtnID.png a pak to jde vždycky o stupeň nahoru, čili D₁ je pod první linkou, E₁ je na první lince, F₁ je mezi první a druhou linkou, G₁ je na první lince, a tak dále, a stejně tak to jde i na klaviatuře zleva doprava, čili C₁ je tam kde jsme si říkali, D₁ je hned vedle, E₁ zas o jednu napravo a tak dále..

bolak

🙂