22aa

Jak hrát hry řady Symbian na mobilu Nokia Asha 302? Po převedení mi to píše: „Syntax error.“

Dobrý den.
Nevíte jak spustit hry řady Symbian na mobilu Nokia Asha 302?
K čemu slouží 1GHz procesor a 200 nebo 100 MB RAM má k tomu wifi.
Mělo by to jít, ne?
Prosím nevíte, proč mi to po převedení píše syntax error?
Děkuji.
22aa.

Odpovědi
cochee

Nevím, co myslíš v tomto případu slovem „převedení.“ Symbian je operační systém staršího data pro chytré mobilní telefony, využívaný téměř výhradně telefony Nokia. Nokia Asha 302 však je hloupý telefon a je vybavena uživatelským prostředím S40. Z toho vyplývá hlavní rozdíl: Symbian jakožto plnokrevný operační systém, podobně jako iOS, Android anebo Windows, umožňuje spouštět spustitelné soubory – programy. V uživatelském prostředí S40 však tato možnost vůbec není a systém není možno o uživatelské programy rozšířit, uživatel má k dispozici jen to, co tam výrobce (Nokia) umístil z výroby. Přesto i tyto záležitosti jsou softwarová výbava a ty komponenty (neověřoval jsem jejich pravdivost) 1GHz procesor + nějaká RAM se jistě hodí pro běh tohoto softwaru i pro zajištění např. zpracování nebo přehrání videa atp. Jediná možnost, jak na telefonech s prostředím S40 spouštět uživatelské aplikace, je mobilní Java, pokud ji má Asha 302 implementovánu (to nevím, ale měla by mít). Aplikace Javy a aplikace Symbianu ovšem nemají žádný společný softwarový základ, nejsou spolu kompatibilní. Snad bych pomohl lépe, osvětlíš-li, co myslíš tím „převedením.“

22aa

A jaké java hry jsou pro 1ghz a pro 10 mb ram?

cochee

Pochybuju, že dnes ještě někdo píše hry pro mobilní Javu. Uvedené parametry postačí výkonově pro spuštění jakékoliv staré hry, ale může se stát, že budeš mít nějak deformovaný obraz, protože hry byly psány většinou pro určitý konkrétní model telefonu a tudiž jedno konkrétní rozlišení. A taky některé mobily měly nestandardní tlačítka, která mohla ta která kra vyžadovat.

22aa

Jo ale apple je padesát let starej křáp.

cochee

Já jsem o applu přece vůbec nic nepsal, s výjimkou toho, že iOS je operační systém. Když už, tak maximálně 41 let, podle toho, který applí křáp máš na mysli.