Korialis

Jak hrát na flétnu jednotlivé tóny?

Dobrý večer,

pár měsíců hraju na tin whistle a pořád mi vrtá hlavou, jakým způsobem mám hrát jednotlivé tóny. Jestli na jeden nádech a následně jen měnit prstoklad (ale tak se podle mě hraje spíše legato), nebo prostě fouknout na každý tón zvlášť.

Nevím, jestli se zde najde nějaký hráč na tin whistle, ale to nevadí, otázku směřuji i k hráčům na flétnu, protože jde samozřejmě téměř o to samé.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
david22

Nás na lidušce (dnes ZUŠ) učili hrát pro každý tón „tý“. Je to stejné, jakobys vyslovil slabiku tý, ale foukneš ji do flétny pro každý jednotlivý tón.
A tak, jak jsi spravně uvedl, na jeden nádech změnou prstokladu se hraje legáto.

Prosím.