jak hrát karetní hru kvarteta

pravidla hry

Odpovědi
hanulka11

Hry se musí zúčastnit minimálně 3 hráči, kterým jsou pokud možno rovnoměrně rozděleny karty. Začínající vyzve jakéhokoliv jiného hráče, aby mu předal kartu, kterou určí (písmenem, číslem a názvem). Podmínkou je, že sám musí mít aspoň jednu kartu z kvarteta, ke kterému přísluší požadovaná. Pokud vyzvaný hráč danou kartu vlastní, musí ji předat tazateli. V opačném případě dostává slovo vyzývaný a začíná se ptát na kvarteta ostatních.

Pokud hráč shromáždí celé kvarteto, pokládá ho a získává bod. Vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů

smutnydrak

nejlépe ve čtyrech… 🙂