jak hrát hru s 6 kostkami?

Nejlepší odpověď
quentos

těch je moře …

např.: 3× hodím všemi kostkami naráz a postupně dávám stranou ty kostky, na nichž se mi podařilo hodit 6 (tedy přesněji – poprvé hodím všemi šesti, podruhé a potřetí těmi zbylými, na nichž šestky nepadly). Po třech mých hodech si součet těchto šestek zapíšu a je na řadě soupeř – postupuje stejně. Takto se vystřídá každý desetkrát, tedy každý celkem má třicet hodů. (S výjimkou tzv. „generála“ = situace, kdy se vám během 1–2 hodů podaří hodit všech šest šestek. V tom případě si zapíšete 36 a je na řadě soupeř.) Body za hozené šestky se na konci sečtou, kdo má vyšší skóre, vyhrává.

Tohohle jsem se s nebožkou babičkou jako malej prcek něco nahrál.
Problém ovšem je, že při hrách s kostkami absolutně nezaměstnáváte mozek (mimo toho počítání skóre na konci) – za vítězství nevděčíte sobě a svým schopnostem, ale kostkám.

Další odpovědi
mosoj

No chtěl jsem odpovědět že jsme v mládí hráli vrhcáby, ale na netu jsem se dočetl že to není hra v kostky. A tak alespoň tento odkaz : http://www.hrej­si.cz/kostky/in­dex.htm

Mili @

http://deskoveh­ry.cz/index.php/Kos­tkov%C3%A9_hry