Jak hodnotíte pracovní agentury?

Zajímalo by mě jaký máte osobní názory na personální agentury (či zkušenosti s nimi), které svými podvodnými praktikami likvidují a okrádají lidskou populaci, aby firmy měly volné ruce a aby nemusely mít problémy s porušováním zákoníku práce. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud znáš nějakou takovou agenturu, která podvádí, likviduje a okrádá je tvou povinností podat na ni trestní oznámení.

Další odpovědi
Kepler

Mám jen jednu zkušenost a nemám z ní pocit, že by mě agentura okradla, naopak jsem si vydělal o něco více, než byl standard. Vyjednala to za mně. Samozřejmě jedna zkušenost nic neznamená, ale myslím, že existují i agentury solidní.

ivzez

Přestože pomáhám některým lidem, kteří jsou
zaměstnáni prostřednictvím agentur, jsem se o vyloženě
podvodných praktikách ještě nedoslechla.

Některé věci mohou působit dojmem, že nejsou
legální, ale při bližším pohledu člověk zjistí, že to
naše zákony umožňují.

Negativní pohled mám i na agentury, které „pomáhají“
zaměstnavatelům najít nové zaměstnance do přímého
zaměstnání.

Neznám jich moc, ale v těch, které znám (jmenovat nebudu),
jsem se setkala s neprofesionálním přístupem a jednáním.
Co říct např. na to, že uchazeče o zaměstnání v přípravném kole
někdy zkouší člověk, který má menší znalosti než uchazeč?

pepe88

Já bych to neviděl tak zle, některým lidem pomohou, když jsou v nouzi, např. někdo potřebuje rychle práci a ti další jsou spokojeni, že dostávají každý pátek zálohy, a ti, co mají exekuce, tak mají 2 obálky, aby si je udrželi, a všichni jsou spokojeni, to mi věř :P