nyjono

Jak hodnotíte jízdu nabourané řidičky?

https://www.no­vinky.cz/krimi/510224-ridicka-na-d11-zastavila-v-levem-pruhu-napalilo-do-ni-dalsi-auto.html

Podle mě se měla zařadit do pravého pruhu dřív. Aspoň já s tím nemívám problémy.
Nebo měla trochu zabrat a přejet hned po odjetí aut v pravém pruhu, připadá mi, že celkem dlouho váhala, než začala přejíždět z lev.pruhu do pravého.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pánové. Na dálnici se jezdí vpravo!!! Je vidět že to neznáte a chováte se jako ona.
V levém pruhu neměla co dělat, jedině že by předjížděla, ale pak by nemohla zastavit!! Ještě k tomu, když chtěla odbočit!! Pak určitě nepředjížděla. Kdyby jela na dálnici jak se má, v pravém pruhu, neměla by problém s odbočením!!! I při předjíždění je povinnost řidiče se ihned zařadit zpět do pravého pruhu a ne čekat až předjedu více aut.

Další odpovědi
aliendrone

Je to blbka, nejspíš telefonovala nebo tak něco a zapomněla včas přejet do odbočovacího pruhu. Sakra, návěsti jsou snad KILOMETRY přes výjezdem a ona „si vzpomene“ až tak pozdě?? Ale i kdyby – pokud by se nezachovala jako pitomec, tak tam měla dost místa ke zvládnutí/přejetí. Bohužel to odskáče ten co jí nabral, protože i on nejspíš čuměl, kde co lítá a faktem je, že to MĚL ubrzdit. Navíc měl tam i dost místa k vyhnutí se (objetí) pravým pruhem – místo toho jen tupě brzdil, až BÁC! Prostě taky zmatkář. Kdyby alespoň JEDEN z nich nebyl pako, nemuselo se to stát. Ale když se potkají DVA degeši, tak něco takového je prostě NEVYHNUTELNÉ! :(

JájsemRaibek

Hodnotit řidičku je jedna věc, zazmatkovala, nezvládla to, jednoduše řečeno prostě to pos..ala.
Co mě však hodně zaráží a je ve videu vidět, že několik řidičů dopr. nehodu objedou a valí dál. Až ten jeden kamion, který snad zastavil (video v tom momentě končí).

dubraro

Silniční zákon, oddíl 1:
(2) Řidič nesmí

  1. snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
  2. omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.

Nicméně viníkem nehody bude nepochybně určen řidič, který do ní narazil, proto že tak idiotský manévr včas nerozpoznal.

jáára

Pí_a blbá!

anonym

Klasicky přejela exit ale odmítla to akceptovat. V době kdy se měla řadit vlevo pro ní bylo důležitější bavit se předjížděním kamionů. Když ji docvaklo, že exit prošvihne raději riskovala život svůj i posádky než aby vyjela na exitu následujícím…

nyjono

dubraro, taky si myslím, že ten řidič, co to do ní napálil měl dost času na brzdu..

Pepa25

Naprosto souhlasím s hodnocením od dubrary.

nyjono

Raibeku, to mě taky zarazilo.

anonym

řidičům co projížděli bych to za zlé neměl. Ti co to měli z první řady jasně viděli, že šlo jen o lehčí inspekci kurfu a promáčknutý plech, ti za nimi pak vůbec netušili co se děje a registrovali jen dvě stojící auta která nejeví viditelné známky nějaké nehody, tak jeli dál … pozastavil bych se nad tím kdyby jedno auto skončilo v příkopu a druhé na boudě, to už by skutečně projíždět s takovým klidem nemuseli 🙂

anonym

Ona klasicky přejela exit ale odmítla to akceptovat. V době kdy se měla řadit vpravo pro ní bylo důležitější bavit se předjížděním kamionů (!). Když ji docvaklo, že exit prošvihne raději riskovala život svůj i posádky než aby vyjela na exitu následujícím … nepochopitelné. Takový řidič/řidička autoškolu nikdy neměl udělat, ale bohužel, tak je to nastaveno, autoškola je dnes jen formalita, kterou snadno překoná kdokoliv.

nyjono

Souhlas.

nyjono

Souhlas.