Kryšpín

Jak hodnotit žalobu na soudruha Jakeše po 30 letech?

Během třiceti let obžalovat Jakeše nebyl zákon, byla tolerance případně je to jen politický tah na voliče nebo se čekalo až mu bude přes devadesát v některých státech ve stáří 85 a výše je problém pachatele vůbec stíhat.

Odpovědi
Edison

Hodnotit ji bude SOUD. 😁 Zákon byl, ale nebyl nikdo ochotný připavit žalobu tak, aby bylo vůbec možno postihnout osoby odpovědné z titulu finkce. Dosud byli postihování jen přímí aktéři – vykonavatelé. To, že to je jen politický tajhje snad jasné. Jinak nějaká ta organizace, teď nevím která, navrhuje obvinit a obžalovat celkem kolem šedesáti lidí. Tohle jsou jen tři z nich.