nyjono

Jak hodně škodí nebo neškodí sůl ze silnice autolaku na autě, když nestíhám myčku?

Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na kvalitě a stavu laku, na množství soli a na spoustě dalších faktorech. Sůl nadělá zpravidla nejvíce škod na podvozku a na spodní straně karoserie pokud se tam dostane.

Další odpovědi
Kryšpín

Když je solidní lak a na podzim se miláček řádně kvalitně navoskuje, tak to přežívá lépe, ale pokud je plechový sluha domácí ikona, tak v zimě nejezdit