larios22

Jak hodně ovlivní vaše rozhodnutí po vyslechnutí názoru jiných ?

boxoval jsem 2 roky několik zápasu jsem měl taky za sebou, ale pak mi ostatní osoby včetně rodiny začali namlouvat že to není zdravé že mi to vymlátí hlavu až s tím seknu. Zvažoval jsem to dlouho, za rok maturuji a chci jít dál na vysokou. Nakonec jsem s tím seknul. Viděl jsem v trenérových očích zklamání když jsem mu to oznámil. Asi po půl roce co jsem skončil jsem si začal zpytovat svědomí co jsem to vlastně udělal a že bych se zase rád vrátil ale něco mi v mé hlavě říká že ne.. Všichni mi říkali: Nemáš put sebezáchovy, budeš blbý s boxem neuděláš ani tu maturitu atd.. Tak se vás lidi ze srdce ptám : Co mám dělat ? když chci zase boxovat ale prostě abych neměl pak ten pocit že se ze mě stává vyjebanec který fakt neudělá ani tu maturitu.. Vím že je to o těch úderech do hlavy, taky jsem jich už stovky schytal..
Doplňuji:
zzzzz: Děkuji za rozumnou odpověď :) budu přemýšlet o návratu :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Můj bratr boxuje pravidelně 2× týdně už přes 20 let, občas mě taky vytáhne, ale jen tak pro kondičku cca 2× za měsíc:-)) Ani jeden nejsme vyjebanec. Je pravda, že jsem padesátikilová ženská a že mě ti chlapi fakt šetří, ale brácha boxuje naplno, a fakt IQ nijak omezené nemá. Oba máme VŠ.

U boxeru se demence projevuje ve stejném měřítku, jako u ostatních lidí. Je to sport a i tento sport se dá dělat s rozumem:-))
Můžeš zajít sem tam, rekreačně:-)) Však nemusíš závodit:-)

Další odpovědi
anonym

Nežiji život jiných – pouze jediný názor by mne nikdy neovlivnil. Na pochyby bych se dostal jedině s logickými argumenty od více osob. (tebou zmíněné argumenty postrádají na logice – vlastně jsou opakem logických věcí)

NikkiHeat

Vzhledem ke zkušenostem na názory druhých (těch které akceptuju) beru zřetel. Netvrdím že vždy udělám nebo změním svůj názor / postoj jen kvůli tomu, že mají jiný názor než já ale k jejich názoru do svého rozhodnutí určitě přihlédnu. Někdy víc někdy míň. Druzí mohou být nad věcí, mít zkušenost, nebýt tak zapálený jako já, mít třeba míň emocí apod. Naopak nemusí znát veškeré aspekty nebo celou situaci a o to víc mohou být nezaujatí atd atd. Vyslechnout si názor druhého není prostě vůbec špatné. Co se týká boxu…ať si říká kdo chce co chce ty údery tam prostě jsou a ačkoliv to není asi prokázáno tak tam k nějakým újmám dojít může. Já bych to nedělal a přesedlal bych na jiný sport. A samozřejmě je vysoká a vysoká.......fi­losofií a strojařinu lze jen stěží porovnat. Tzn. že lehčí VŠ můžeš udělat i s vyboxovanou hlavou ale něco těžšího třeba né. Pro mě už je rozhodující že ten problém by tu mohl vyvstat (byť to třeba není prokázáno). Je třeba si uvědomit, že pak není návratu…
Ale koukal jsem na jeden pořad s celkem známým českým boxerem a byl fakt v pohodě, mluvil inteligentně a známky nižšího IQ vůbec nejevil.

klumprt

Já myslím, že škola a tento sport by se daly skloubit. Ale doporučuju ubrat v boxu a přidat ve škole. Ten písemný projev je dost tristní vzhledem k plánům na studium VŠ. A na vysoké se hodně píše.

Alesh

Vitalij Kličko je doktor, takže úplně blbej asi taky z toho boxu nebude.

Prostě si tu šišku co nejvíc chraň (přilba), určitě to není prospěšné se nechat do ní mlátit. Měl bys makat na fyzickém i duševním rozvoji osobnosti.

huxa

Jelikož jsem už zažil hodně věcí (jako malý jsem zpovídal snad každého, od feťáků k právníkům 🙂 ), můžu s klidem říci, že můj názor si dávám na první příčku oprávněně.

O boxerů se projevuje demence zhruba po 10–20 letech pravidelných zápasů. (Samozřejmě, jde to prodloužit rozumností dotyčnách s tím, že když máš proti sobě někoho tvrdého, vzdáš se, než dostaneš na kasu.)

Být tebou, minimálně! maturitu si dodělám, do té doby odložím box a jestli by mne to chybělo, vrhnu se na jiný bojový sport, kde bych se naučil trochu jiné (trochu!) pohyby a jestli bych se chtěl věnovat poté boxu více, určitě neztratím kondyčku a naučiné nové pochyby mi pomohou proti protihráčům.

ivzez

Nebudu se vyjadřovat k boxu, protože mám o tomto sportu jenom povrchní informace a pár záběrů z TV, kde jsem viděla i pár ošklivých úderů do hlavy. Kdybych vycházela jenom z toho mála, převážily by obavy.

Ale vyjádřím se k vyslechnutí názoru druhých
a ke změně názoru nebo jednání po jejich vyslechnutí.

Myslím si, že nežijeme ve vzduchoprázdnu,
že každý z nás kolem sebe má lidi,
kteří nás mají rádi a kterým na nás záleží.

A s tím bychom měli přistupovat i k jejich názorům.
Žijeme sice svůj život, ale mělo by nám záležet
i na našem okolí. Neměli bychom svým blízkým
přidělávat starosti, neměli bychom je ponechat v obavách.

Ti, kdo Vám box rozmlouvali, o Vás měli obavy, chtěli, abyste byl zdravý,
abyste bez problémů vystudoval a abyste byl po všech stránkách v pořádku.

Můžete se pokusit přesvědčit své okolí,
že Vám nic nehrozí (ale to se Vám asi nepodaří),
můžete se boxu věnovat jenom rekreačně
nebo si můžete zvolit jiný méně agresivní sport.

Rozhodnout se musíte sám, ale podle mne by bylo dobré
přihlédnout i k názorům Vaší rodiny a Vašich přátel.
I k (nikoliv jenom k) jejich názorům …

zzzzz

🙂 hlavně s rozumem, je třeba si uvědomit, že to děláš pro sebe, ne pro medaile:-))