dudu

Jak hodláte reagovat přenastavením portfolia svých investic na letošní prognozy o možném vývoji cen zlata a ropy?

Na prvý pohled bláznivá otázka. Avšak kam se bude ubírat vývoj na finančních trzích, pokud letos opravdu cena zlata za unci klesne na 1200 dolarů a barelu ropy přiližně k 50 USD?
Navíc za situace, že většina světových měn už dávno není kryta zlatem a hodnotými aktivy, nýbrž v podstatě jen dluhy – přesněji řečeno státními dluhopisy nakoupenými bankovními monopoly, které navíc zcela ovládají kurzotvorný vývoj řady světových měn.
Co může následovat je opravdu těžké dedukovat. Na některé události se snad lze v delším časovém horizontu částečně přípravovat, jako např. neprodávat půdu, držet přístup k nezávadné vodě, vytvořit si zásobu potravin na několik dnů, případně mít po ruce i vhodnou elektrocentrálu. Neočekávám odpovědi, jen prosím o zamyšlení…

Nejlepší odpověď
anonym

jednoznacne svoje portfolio nastavim tak, aby som prezil.
teda investujem do najomneho, energii a do potravin.
za ostatne si kupim krabicku siriek a mozno podpalim parlament.

Další odpovědi
Pájo

To je přece úplně normální. Pokud někdo celoplošně „nabádá lidi“, aby investovali do zlata, ropy a dalších „výhodných komodit“ (myslím tím úplně každého, i zcela obyčejného člověka), musí Vám v hlavách snad startovat reflex, že to není zase tak úplně v pořádku. Je to jako porevoluční kupónová privatizace, boom na realitním trhu, výdělky v internetových kasínech… apod.

Vždy je potřeba, aby se zapojilo co nejvíce lidí, kteří do toho dají své peníze s vidinou, že na tom určitě mohou vydělat. Je třeba hodně těch, kteří se jen „zúčastní, ale nevyhrají“!

Skutečnost je taková, že hrstka investorů opravdu hodně vydělá, hodně šikovní něco málo vydělají, v každém případě neprodělají, drtivá většina však o své vklady příjde nebo nevydrží a prodá pod cenou…