donna*lee

Jak ho donutit,aby mi vrátil mé věci?

Nastoupila jsem v prosinci na novou školu do 1.ročníku SŠ.Mám ve třídě jednoho kluka,který do mě furt rýpal.V únoru si ‚půjčil‘ moje (né zrovna levné) hodinky a od té doby mi je nechce vrátit.Pořád mu připomínám ať mi je přinese,ale on,že ne.Už jsem vyzkoušela všechno a opravdu nevím jak je mam od něj vymanit zpátky.Prosím poraďte mi někdo.

Nejlepší odpověď
Pepa88

Co použít úplně běžné a zákonné prostředky a využít služeb policie?

Další odpovědi
autacek

Normálně se pokus kontaktovat jeho rodiče, když s ním není rozumná domluva. Případ pro Policii to asi nebude /neznám cenu hodinek, budeš muset prokázat vlastnictví i to, že ti je skutečně vzal…/, ale rozhodně podání trestního oznámení můžeš v případě neochoty jeho rodičů to vyřešit, při hovoru zmínit.
Hodně štěstí.

anonym

Máme skoro konec června, Ty víš, že Ti spolužák ukradl hodinky a od února čekáš na zázrak, že se něco změní? Víš určitě, že ty hodinky ještě má nebo že je má doma?
V každém případě to měli v první řadě vědět Tví rodiče. S nimi jsi měla naplánovat nějakou strategii, jak problém vyřešit.
Nejdříve by bylo dobré oslovit jeho rodiče. Záleží na tom, jací jsou oni a zvážit, zda jim nejdříve zavolat, nebo je rovnou s Tvými rodiči navštívit.
Pokud to nezabere a půjdeš na policii, tak tam v první řadě nemluv o „vracení Tvých věcí“, ale uveď, že se jedná o jednu věc, a to konkrétně o hodinky. Pokud nebudeš mít doklad, tak musíš uvést jaká je značka hodinek a kolik byla jejich pořizovací cena. No a v tom případě bude dobré mít svědka, který Ti dosvědčí, že jsi takové hodinky měla a že Ti je tento kluk ukradl.

ladaadal

A co na to tvoji rodiče? Synovi se stalo něco podobného. Stačil jeden můj telefonát dotyčnému a druhý den ráno měl věc zpět. Někdy stačí, aby o tom věděl někdo dospělý.

Dochy

Policie může řešit i ty problémy, které nespadají pod pojem trestný čin (např. kvůli hranici 5000).
Pokud s ním nejseš „na nože“, pak bych doporučil jedno jasné sdělení typu „Přines mi zítra hodinky“. Žádné dohadování, žádné diskuse, žádné okecávání. Pokud s ním jseš „na nože“ pak tento bod přeskočit.

V druhém kole kontaktovat rodiče, zástupce školy, ev. i tu policii. Pokud budeš mít k dispozici nějaký důkaz nebo svědky bude to lepší (zatím je nikam netahat, jen vědět, že jsou v případě potřeby k dispozici)

bolak

Takže pokud to chápu správně, ten kluk do tebe furt rýpal, otravoval tě a ty jsi mu za odměnu půjčila hodinky?

Já bych se vyprdnul na nějaký rodiče a rovnou bych to šel nahlásit polici, a pokud nikdo jinej neví jak to s těmi hodinkami bylo, řekl bych tam, že je chtěl jen ukázat a pak už ti je nechtěl vrátit, což je krádež, protože pokud bys tam hlásila žes mu je půjčila, tak z toho podle mě ani nebude mít žádnej postih. On by maximálně řekl, že jo, že si je půjčil, ale žes je po něm vrátit zatím nechtěla, jinak že už by ti je dávno dal, takže nechápe o co jde a že seš asi trochu krejzy, policajti by se mu omluvili a ještě by z tebe všichni měli srandu. Takže bych nahlásil normálně krádež a pokud je to nějakej hajzl, což asi je podle toho vyprávění, tak mu to patří.

Normálně to nahlaš policii, nikomu jinýmu (ani dotyčnýmu) o tom prozatím neříkej a počkej si až to vyřešej oni, až si pro něj dojdou, třeba domů nebo ještě lépe do školy, v oficiálním mundůru. Kluk z toho bude mít zápis u policajtů, průser u rodičů a navrch možná ještě sníženou známku z chování ve škole a myslím že podruhý už si dá na tebe majzla.

greek

Jestli od nich máš účet, můžeš to dát na Policii.Jinak asi šanci nemáš, leda bys na něj našla nějakou špínu a na oplátku chtěla chodinky zpět…

anonym

Tak jdi rovnou k němu domů, řekni to jeho rodičům, snad se to nějak pohne, a vaši to vědí? Jdi tam s nima, vem si s sebou účtenku od těch hodinek.