Avatar uživatele
Kepler

Jak úplně blbí hmyzové dokáží lézt po svislém povrchu, dokonce i skleněném, ba i na stropě?

Já jsem se o to pokoušel, ale nešlo to a snaha byla. A to jsem měl úžasný doping sebedůvěry, alkoholu a chemickoinženýr­ského vzdělání. Tak to mi hlava nebere.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Všecko je to o hmotnosti a potřebných adhezních silách. Všimni si kolik takový hmyz váží. Dokonce existuje i havět, která leze „po vodě“ (třeba vodoměrky), kde vstupují do hry síly, jež si obvykle neuvědomuješ (povrchové napětí kapaliny). Tohle capkání po vodě lidé (až na pár exotů jako Kristusák a spol.) NEUMÍ, jsou zkrátka moc těžcí.

Jakkoliv nepochybuji o mohutných účincích tvých lektvarů, uvaž prostý fakt, že i jejich efekty mají KONEČNOU mez. A ta je dalece překročena nevyhnutelnou přítěží MEGADALEKOHLEDU, který s sebou přirozeně vlečeš! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Co hmyzové… Ale co teprv takovej gekon.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=gekon+tla­py&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch#imgrc=pY--iN8Efra7tM&im­gdii=yz4E5_BI­xUb71M

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Asi budeš muset něco nabídnout na výměnu, abys to dokázal. Jinak existují takové přísavky, které by snad člověka udržely, kdyby je měl na rukách i na nohách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Doping máš celkem úžasný, ale nezapomínej na to, že „hmyzové“ nedopují alkohol. 🙂♥

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ze stejného důvodu proč dokáže po horolezecké stěně lézt člověk ale slon už ne 🙂 prostě nemá tak malé silné prstíky aby se zaháknul za úchyty. Blbí hmyzové nevnímají sklo jako zrovna moc rovnou plochu, umí se za drobné nerovnosti zachytit, no člověk už zjevně ne. Ale experimentuj s dopingem dál, natoč to a hoď to na youtube, ještě ti z toho něco kápne. 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nechci ti lichotit, ale třeba je problém právě v tý blbosti. Možná na to jdeš moc složitě. (;

V Indii jsem potkal různý lidi s různými nadpřirozanými vlastnostmi. Skutečně. A neoplývali zrovna inteligencí, ale byli schopni zachránit životy, když bylo potřeba. Neuvedu zde ANI JEDEN příklad, bo budu za cypa… prostě co chci říct… tam každej ví, že pokud kdokoli s podobnými nenormálními vlastnostmi a schopnostmi bude cvičit anebo se prostě jakkoli jinak FYZICKY zatěžovat, že o ty vlastnosti, které většinou podědili generačně už od nějakých pra pra pra… že o ně PŘIJDOU! Takže… zkus nad tím více bádat v hlavě a méně se unavovat tím chlastem a tak, znáš to, valachu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Ge0rge „Blbí hmyzové nevnímají sklo jako zrovna moc rovnou plochu,“ Myslím, že tohle nebude ten správný argument. Dokážou lézt i po nepoškrábaném, úplně novém…

před 1428 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek