Kepler

Jak úplně blbí hmyzové dokáží lézt po svislém povrchu, dokonce i skleněném, ba i na stropě?

Já jsem se o to pokoušel, ale nešlo to a snaha byla. A to jsem měl úžasný doping sebedůvěry, alkoholu a chemickoinženýr­ského vzdělání. Tak to mi hlava nebere.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Všecko je to o hmotnosti a potřebných adhezních silách. Všimni si kolik takový hmyz váží. Dokonce existuje i havět, která leze „po vodě“ (třeba vodoměrky), kde vstupují do hry síly, jež si obvykle neuvědomuješ (povrchové napětí kapaliny). Tohle capkání po vodě lidé (až na pár exotů jako Kristusák a spol.) NEUMÍ, jsou zkrátka moc těžcí.

Jakkoliv nepochybuji o mohutných účincích tvých lektvarů, uvaž prostý fakt, že i jejich efekty mají KONEČNOU mez. A ta je dalece překročena nevyhnutelnou přítěží MEGADALEKOHLEDU, který s sebou přirozeně vlečeš! ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Co hmyzové… Ale co teprv takovej gekon.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=gekon+tla­py&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch#imgrc=pY--iN8Efra7tM&im­gdii=yz4E5_BI­xUb71M

Kelt

Asi budeš muset něco nabídnout na výměnu, abys to dokázal. Jinak existují takové přísavky, které by snad člověka udržely, kdyby je měl na rukách i na nohách.

marci1

Doping máš celkem úžasný, ale nezapomínej na to, že „hmyzové“ nedopují alkohol. 🙂♥

anonym

Ze stejného důvodu proč dokáže po horolezecké stěně lézt člověk ale slon už ne 🙂 prostě nemá tak malé silné prstíky aby se zaháknul za úchyty. Blbí hmyzové nevnímají sklo jako zrovna moc rovnou plochu, umí se za drobné nerovnosti zachytit, no člověk už zjevně ne. Ale experimentuj s dopingem dál, natoč to a hoď to na youtube, ještě ti z toho něco kápne. 🙂

zjentek

Nechci ti lichotit, ale třeba je problém právě v tý blbosti. Možná na to jdeš moc složitě. (;

V Indii jsem potkal různý lidi s různými nadpřirozanými vlastnostmi. Skutečně. A neoplývali zrovna inteligencí, ale byli schopni zachránit životy, když bylo potřeba. Neuvedu zde ANI JEDEN příklad, bo budu za cypa… prostě co chci říct… tam každej ví, že pokud kdokoli s podobnými nenormálními vlastnostmi a schopnostmi bude cvičit anebo se prostě jakkoli jinak FYZICKY zatěžovat, že o ty vlastnosti, které většinou podědili generačně už od nějakých pra pra pra… že o ně PŘIJDOU! Takže… zkus nad tím více bádat v hlavě a méně se unavovat tím chlastem a tak, znáš to, valachu…

Dochy

Ge0rge „Blbí hmyzové nevnímají sklo jako zrovna moc rovnou plochu,“ Myslím, že tohle nebude ten správný argument. Dokážou lézt i po nepoškrábaném, úplně novém…