paul1

Jak hluboko posadit semena měsíčku zahradního?

Dobrý den,
chceme vylepšit půdu v zahradě zeleným hnojením. Máme k dispozici značné množství semen měsíčku
zahradního, který je podle internetu na zelené hnojení vhodný. Jen bohužel chybí informace k hloubce výsevu v závislosti na počasí nebo období. Běžně se asi vysévá podle velikosti semene.
Jedná se ale o to, že při současném suchém počasí by podle mého názoru bylo vhodnější udělat výsev do hlubších rýh, aby i sebemenší množství případné vláhy zůstalo okolo semen zachované co nejdéle, aby vyklíčení úspěšně proběhlo. Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Mám teď takové dilema, dostal jsem doporučení namíchat semena měsíčku s hrachem. Mám ho 1/2 kg (neloupaný), takže by to šlo, ale hrách se má
vysévat 5–8 cm hluboko, co by měsíčku nesvědčilo. Takže to musím nějak zkombinovat. A děkuji za rady. Pavel

Nejlepší odpověď
Drap

Jen se lehce zahrábne do připravené půdy. Je vhodné ho vysévat za tímto účelem i s jiným zeleným hnojivem. Třeba řepkou, hořčicí, svazenkou atd.

Další odpovědi
nyjono

Jak píše Drao.
Když je vysejete moc hluboko, mohou mít potíže vyrůst.
Není to brz důvodu, že se některé plodiny sejí či sází mělce a jiné hlouběji.

terry

Tak to zasej tak nějak mezi. Ony si ty plodiny s tím už poradí 🙂