paul1

Jak hluboko posadit semena ačokči?

Dobrý den,
dostali jsme pár semen ačokči. Dost se o ní na internetu píše, ale jen ve smyslu kdy po předklíčení je možné posadit rostliny do skleníku, resp. přímo ven, ale nikde jsem se nedočetl, do jaké hloubky při
předpěstování je možné semena posadit. Poradí někdo? Děkuji, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem tuto rostlinu měla, ale plody mně nechutnaly, takže stačilo jednou a dost

V některém TV pořadu jsem slyšela, že u semen obecně platí dávat je do hloubky, která 4× přesahuje velikost semene.

Samozřejmě malinká semínka – salát, mrkev, petržel atd. jen lehce přikryjeme vrstvičkou hlíny.

Tuto informaci potvrzuje i odkaz , který jsem vyhledala.
http://www.po­travinovezahra­dy.cz/tri-predpoklady-uspesneho-pestovani-rostlin-ze-seminek/

Další odpovědi
fcoop

SemenaOnline, s.r.o.

Pod školou 1262/8, Košíře,

150 00 Praha 5
Tel: +420 212 242 993

Prodávají je,měli by vědět,co s nimi.

https://www.se­menaonline.cz/ty­kev/3763-seminka-acokci-cyclanthera-pedata-acokca-prodej-semen-6-ks.html

johana 56

Výsev se podobný jako u paprik nebo okurek.
Do nízkých sadbovačů s následným přepichováním stačí do hloubky 1 až 1,5 cm.
Pokud zvolíte předpěstování samostatných rostlinek ve vyšších kelímcích nebo květináčcích 3 až 5 cm.