bubak2000

Jak hluboko může kopat do země, aniž by se na mě sesypala hlína

geologie

Nejlepší odpověď
anonym

Podle třídy zeminy, existují tabulky na povinná pažení (jsou ve stavařině, nikoliv v geologii).
Nelze konkrétně odpovědět na takto obecný dotaz.
Doplňuji:
Např. ve skále bys ani nemusel pažit, kdežto v písku už od nulové hloubky.

Další odpovědi
geoorg

Záleží také na typu díry. Pokud bys kopala díru ve tvary pyramidy špičkou dolů, přičemž stěny by s vertikálou svírali úhel větší než 45°, mohla bys kopat libovolně hluboko… http://1.bp.blog­spot.com/-RRRpZE314eQ/T­kycUFS24II/AA­AAAAAAPrM/z1b0peD­vG6Q/s1600/tro­ll+face.jpg