Renaat

Jak fyzikálně správně řekneme hovorové výroky ,,je mi zima". ,,Je mi teplo"?

Nejlepší odpověď
Justin1

Z fyzikálního hlediska se jedná o teplotu nějaké části těla, která se odchyluje nebo neodchyluje od teploty, která je pro fungování těla nebo dané části těla optimální. Patří k tomu ještě biologické hledisko, protože na teplotu reagují tepelné a chladové receptory v kůži, které posílají signály přes nervovou soustavu do mozku.

Další odpovědi
Edison

Nesmyslná otázka. Jde o subjektivní pocity, ty nelze fyzikálně „říct“.

Kelt

Hovorové výrazy se říkají tak, jak se říkají. Nebo to chceš konkretizovat na změnu fyzikálních funkcí svého těla jako závislost na okolní teplotě a teplotě tvého těla?
Je mi teplo, horko, zima. Jsem zmrzlý jako rampouch. Moje košile je propocená. atd