Avatar uživatele
autacek

Jak fungují závody poštovních holubů?

doplnění otázky, neb se mi Drapova odpověď zdá poněkud povrchní:

To letí všichni z jednoho místa na jedno místo, nebo spíš předpokládám k sobě domů? Ale to pak přece má každý jinak daleko i jiné podmínky, ne? A doma jej pak holubář vyhlíží dalekohledem? Atd..

Zajímavá 0 před 2171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Holubi se vypustí současně. Holubáři k tomu používají nástavby na nákladní auta, které mají jednotlivé klece. Všechna dvířka se otevřou současně a začne se měřit čas. Každý holub má svůj štítek. Holubář potom své hodiny. Po příletu holuba chytí a na štítek vytiskne pomocí hodin čas příletu. Ten kdo se vrátil nejrychleji , vyhrává,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Holubi letí z místa vypuštění každý k sobě domů. Dosažený čas, zaznamenaný jak správně píše Drap holubářskými hodinami, se koriguje na vzdálenost domovského holubníku od místa vypuštění.
Jako dítě jsem byl často svědkem tréningu holubů. Ze 100km vzdálenosti se vraceli zhruba za hodinu, i když to letěli poprvé. Skutečné závody se dělají na tisícíkilometrové trasy. Například holubi vypuštění ráno ve Francii byli večer již doma na Moravě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nevím, ale jeden si momentálně vybral „timeout“ a asi nechce domu, jelikož se prochází na mém pracovišti >>> je okroužkován, tudíž nejni volnej, a zatím jsem ho nechytil, abych kontaktoval majitele …

před 2172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

Každý registrovaný poštovní holub má kroužek. Pořád, ne jen při závodu. Při závodu se na něj připevňuje ještě jeden lehký plastový kroužek nebo plíšek. Ten se po návratu holuba vloží do zaplombovaných holubářských hodin spolu se záznamem o čase.

před 2170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to je mi jasný, že jim je furt nesundavaj jak ponožky …

před 2170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek