Kazatel

Jak fungují ty svěřenecké fondy, do kterých se schovává majetek? To už pak jakože není váš?

Tak že toho „nezávislého“ správce si tam zvolíte a při špatných výsledcích odvoláváte sám?

A zisk co fond generuje je váš?

Tak že to je jakobyste měl ve vlastní firmě vámi zvoleného ředitele a management, plynuly vám z toho veškeré zisky, akorát v tom na oko nefigurujete a nemáte s tím nic společného? Tak jestli je to tak, pak už nevoli EU rozumím.

Odpovědi
anonym

No váš pak není, ale když ty svěřenecké fondy patří vašim dcerám, synům a manželkám, těžko by z toho někdo nevyvodil, že na něj máte úplně stejný vliv jako předtím. Je to jen takový právní úskok pana premiéra kterým se snažil poněkud přelstít smysl zákona o střetu zájmů tím, že střet zájmů bude existovat dál ale zákon nebude porušen.

Mc Merkurion

… je, jen bys neměl mít možnost, jak se s ním bude nakládat, od toho budou fondy a jejich správce …

Edison

Nejsou to svěřenecké, ale svěřenské fondy.

nyjono

Toto ti možná napoví. Když ti nenapověděl žádný odkaz z google.

https://www.me­sec.cz/clanky/co-jsou-a-jak-funguji-sverenske-fondy/

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9B%C5%99en­sk%C3%BD_fond

Edison

Koukám, jak tomu asi všici rozuměj, když ani nevědi, jak se to píše a vyslovuje. A že taky existuje několik typů svěřeNSKých fondů.

Wack Lodgers

Příspěvek smazán administrátorem.