MonkeyKing

Jak fungují supermarkety?

myslím jak funguje celý systém – zboží, slevy atd.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Levně koupit, draze prodat. Stejně jako všechny ostatní obchody.

Další odpovědi
Kepler

Velké množství a sortimentu zboží na jednom místě – to mají spotřebitelé rádi. Jako velkoodběratelé si mohou do jisté míry diíktovat nákupní ceny. Slevy si mohou dovolit, i tak jim část marže zůstane. Mají za úkol přilákat více zákazníků, většina (kromě socek) nakoupí i zboží v běžné ceně.

Edison

Zisky jsou tak obrovské, že udělat nějakou lokální slevu nic neznamená. Dokonce ji ostatní lokalizace „zadotujou“.