Wareg

Jak fungují „spammerští“ roboti?

Dobrý den,

zajímalo by mě, na jakém principu fungují „spammerští“ roboti, kteří „chodí“ po fórách a diskuzích a vyhledávají kořist – e-mailové adresy. Jakým způsobem je tam jejich „majitelé“ nasadí? Je to nějaký program? Jak si mám toho „robota“ představit?

Odpovědi
anonym

když to řeknu hodně zjednodušeně..

robot jede po odkazech na stránkách.. současně stránku projde, jestli zde není nějaká e-mailová adresa.. pokud ano, tak jí indexuje a jede dál.. zase další odkaz.. další stránky atd atd..

proto na webu můžete často vidět u zkušenějších uživatelů místo @ např.: (zav), (zavináč), (at) atd… tím se uživatel chrání, pokud svůj e-mail zveřejňuje.. i když ochrana 100% to určitě není.. to by člověk nemohl svůj e-mail dávat nikde..

Tombik

Ještě odpovím na otázku, jak si robota představit. Můžete si ho představit jako Transformena. Ne dělám si legraci :]. Jde o velký server (pokud je to větší tak servery), který, jak už kolega říkal indexuje internet. Obrázek můžete najít zde: http://bit.ly/bVJHch