postcd

jak fungují reprobedny bez napájení?

mám jedny malé z nichž jde jen kabel s konektorem jack 3,5 zapojitelný do PC apod. To se tím audio kabelem jack 3,5 přenáší elektřina, která napájí kmitání té membrány v reprobednách?

Odpovědi
www

Bez napájení žádné repro bedny nefungují.
Energie potřebná k jejich ‚oživení‘ je přenášena právě popojovacím kabelem.

mosoj

Ano. Nf signál ze zesilovače zároveň napájí cívku elmagnetu reproduktoru.
Doplňuji:
Ale ano, aktivní reprobedny je třeba napájet, protože ten zesilovač je v nich.

led

Spomeňte si na starý gramofón na kľuku s trúbou.
viď obrázky:
http://www.fal­koviny.estran­ky.sk/img/pic­ture/110/59638­1.jpg
prípadne si ho vyrobte podľa ABC: http://www.abic­ko.cz/clanek/ca­sopis-abc/868/mechanicky-gramofon.html
toto sú jediné ktoré nepotrebujú alektrickú energiu.
malé reprobedničky s prívodom audio, dodávaná elektrická energia zo zásuvky audiokonektoru, či usb, je dostatočná aj na rozkmitanie papierovej membrány v bedničke, napája mikrocievku v strede, ktorá prerušovane priťahuje a odďaluje (uvoľňuje) stred membrány, čim sa vytvára počuteľný zvuk.

Hlada

Bedny mohou být aktivní nebo pasivní.
Aktivní: Mají zabudovaný zesilovač, který potřebuje napájení. Mohou být zapojeny do linkového výstupu o vysoké impedanci.
Pasivní: Obsahují jen reproduktory s příslušnými výhybkami. Mohou být připojené jen k výstupu výkonového zesilovače, protože mají nízkou impedanci, obvykle 4 – 8 ohmů.