huxa

Jak fungují poštovní poukázky? To jim dám peníze a oni je pošlou na nějaký účet?

Nejlepší odpověď
Hlada

Poukázka A – Vplácí se v hotovosti, částku připíše banka na účet.
Poukázka B – Vplácí se převodem z účtu u banky, částku vyplatí pošta v hotovosti – podává se
písemnou formou nebo se údaje předají datovou formou.
Poukázka C – Vplácí i vyplácí se v hotovosti.
Poukázka D -
Poukázka s urychlenou výplatou (ve lhůtě jednoho pracovního dne) – vplácí i vyplácí
se v hotovosti.
Doplňuji:
http://www.ces­kaposta.cz

Další odpovědi
pusinka50

ano, buď na účet nebo na adresu příjemce, záleží na typu poukázky, buď A, B nebo C.
Typ A – Úhrada poukázané částky v hotovosti. Výplata poukázané částky bezhotovostně bance, která částku následně připíše na účet.

Typ B – Úhrada poukázané částky bezhotovostně z bankovního účtu.

Typ C – Úhrada poukázané částky v hotovosti + výplata poukázané částky v hotovosti.