mj81

Jak fungují počítadla obsazenosti parkovišť?

Tu a tam jsou ve městech vidět displeje, které ukazují, kolik volných parkovacích míst je volných na tom kterém parkovišti. Jak to funguje? Čidlo pod každým parkovacím místem? Nebo u vjezdu na parkoviště sedí trpaslíček a počítá, kolik aut přijelo a kolik odjelo? 🙂

Nejlepší odpověď
tom004

Počet vjezdů a výjezdů je registrován zvednutím závor na vjezdu a výjezdu.Počítač vyhodnotí a odešle informaci na zobrazovací panel.

Další odpovědi
Děda Louda

Techniku mají pod palcem zase jenom lidi, takže vůči její spolehlivosti bych byl spíše skeptický. Proto ve všem spoléhám na naše milé souputníčky – skřítky. Prosím, nezaměňovat s trpaslíky!

Itter

Pouštěním aut přes závory. je to plně automatický. Po projetí vám závora dá lístek a většinou máte 15 minut čas na vyjetí zdarma – při plným obsazení parkovište se pouští několik aut navíc, jelikož některé vozy mohou už být na odjezdu. (náměstí ve znojmě)

cukrar

podle druhu parkoviště, většinou na fotobuňku. Páč ne všude jsu závory, ale většinou tam kde (vy)vjíždí auta je omezen pohyb chodců. Světýlko počítá auta.