Avatar uživatele
Ewíík

Jak fungují bloky v supermarketech aby zachytily zloděje ?

Myslím ty za kasou... Když někdo chce pronést např. chipsy,popcorn,jogurt apod.Jde to vůbec když mjí ty výrobky pouze čárový kod ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? honza19hk, smazkaa23, Damiana, Nazdar Bazar před 3356 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
honza19hk

na čárový kod to myslím nereaguje,ale na takové ty plastové krabičky nebo kolečka .Bývají přišpendlená na oděvech a zpravidla drahých věcech,elektronika ,alkohol atd.Před namarkováním je pokladní musí sundat jinak při projití rámem to pípá.
na chipsy,jogurt atd ti to pípat nebude!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

to máš až takový hlad, že chceš vědět jak to ukrást?...
klasické čárové kódy s tím nemají nic společného...ty jsou tam na úplně jiné věci...
Doplňuji:
pokud obchodník chce, aby někdo něco neukradl, musí do zboží přidat ochranný prvek na pricipu cívky, který při průchodu rámem generuje magnetické pole a spustí se alarm...tyhle "cívky" mají různé tvary...plastové proužky, papírové štítky s měděnou máskou - ty se deaktivují samy po zaúčtování na pokladně, na oblečení "hříbky", které odstranuje prodavačka a pod...

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hooky

pokud má jenom čárový kód tak to pípat nebude ;) Ale třeba u kosmetiky a podobně se dávají malé, nenápadné destičky ( nevím z čeho ) třeba pod etiketu, víčko do spod. a ty potom pípaj :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Pokud mají výrobky pouze čárový kód, u normální pokladny se nic nezjistí. K tomu účelu je pak ostraha, kamery a fyzická kontrola nákupu po zaplacení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Jsou různé principy detekce a jedním způsobem je na samolepce plošně nanesená cívka a jako čtvereček přilepený na obalu. Pak ti začne zboží pípat. Na čárkový kód to nereaguje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

rámy detekují tzv RFID čipy (mohou to být ta plastová kolečka, ale také mohou být nenápadně všity do látky nebo mohou být součástí vrstev balící krabice, rozměry rfid jsou totiž velmi malé vejde se nepozorovaně i pod kůži :-) )

na pokladně sejmou čárový kód a tím v databázi označí danou položku (tj. unikátní kód kterým se rfid hlásí) jako uhrazenou - rám na ní nereaguje. V opačném případě spustí alarm.
Doplňuji:
rfid čipy jsou extrémě levné, ale přesto jsou jimi značkovány jen dražší produkty, určitě je nenajdete v čokoládách :-)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika