Putin

Jak fungují biologické hodiny?

Doplněno: Díky za reakce. Já jen, že jsem se dnes vzbudil asi pět sekund před budíkem. Absolutně jsem nechápal jak je to jen možné 😁

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak které. Beru blologické hodiny jako určitý rytmus, v němž tělesné orgány pracují nejvíce nebo nejméně, a to v určitou noční či denní hodinu.

Je to v souladu s čínskou medicínou, pracuje podle nich i alternativní medicína. Osobně vyzkoušené, řídím se jimi. .

Tělo s námi komnikuje, když máme něco v nepořádku, tak se ozve bolest.

"Biologické hodiny ukazují dobu, ve které je v činnosti nebo naopak „odpočívá“ ten, který orgán našeho těla. Je důležité znát tyto hodiny, abychom orgán, který má právě odpočívat zbytečně nezatěžovali.
Máte-li zájem, projděte si odkaz. Zde je uvedený střčedoevropský čas. V letním čase je třeba o hodinu posunout.

http://www.bio-life.cz/clanky/zdra­vi-a-krasa/biologicke-hodiny-aneb-co-se-s-nami-deje-pres-den.html

Další odpovědi
gecco

Myslíš ´denní´ a nebo životní??
Denní na základě návyků a únavy (poměru přijaté a vydané energie) a denní doby (světla).
Ty životní zase neslyšně tikají – až se pak najednou rozDRNČÍÍÍ BUDÍÍÍK…
😉

anonym

Nemůžu ti odpovědět, protože ty moje jsou změnou času na letní rozhozené!

pusinka50

No prostě ti jednou začnou tikat a chceš změnu. Cítíš to uvnitř sebe- .....aha, tak to se mi stává často, že se vzbudím dřív, než budík a často i mnohem dřív, než bych chtěla a než jsem vyspalá. Asi mé biologické hodiny fungují špatně

iceT

Máš-li budík nastavený na pravidelné buzení,tak je celkem normální,že se vzbudíš sám od sebe chvilku před budíkem.Taky jsem to tak měla,když jsem vstávala třeba do školy,měla jsem budík nastavený na 4:50 a vzbudila jsem se pět minut před zvoněním,tělo si na to za určitou dobu zvykne.

anonym

Podle genetického stadia ontogeneze.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ontogeneze

Dochy

Pokud tedy nemluvíme o bilogických hodinách (tímto termínem se obvykle myslí změny organismu při stárnutí) ale jen o „budíku“, pak mozek je velice schopný orgán a nechá se majitelem naprogramovat ke spoustě věcí, pokud je motivace… Za svých mladých let jsem do školy vstával běžně po 6. ráno. Ale po té co mi naši koupili počítač a nebyli nadšení z toho že bych u toho seděl celj den a nedělal „nic užitečného“ jsme se dohodli, že můžu o víkendu vstávat dřív a dělat si co chci… Také jsem vstával mezi 4 a 5. ráno před budíkem, přestože v jiné dny to bylo výrazně později.

lota

Nevím, jak fungují, ale fungují. Běžně se budím pár minut před zvoněním budíku. Jinak myslím, že fungují i ty biologické hodiny ve smyslu touhy po dětech, u někoho dřív a u někoho později, ale fungují.

turbo085

tik tak tik tak ;)

anonym

hormonálně…