Avatar uživatele
Putin

Jak fungují biologické hodiny?

Doplněno: Díky za reakce. Já jen, že jsem se dnes vzbudil asi pět sekund před budíkem. Absolutně jsem nechápal jak je to jen možné 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Putin

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga před 3219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na tom, jak které. Beru blologické hodiny jako určitý rytmus, v němž tělesné orgány pracují nejvíce nebo nejméně, a to v určitou noční či denní hodinu.

Je to v souladu s čínskou medicínou, pracuje podle nich i alternativní medicína. Osobně vyzkoušené, řídím se jimi. .

Tělo s námi komnikuje, když máme něco v nepořádku, tak se ozve bolest.

"Biologické hodiny ukazují dobu, ve které je v činnosti nebo naopak „odpočívá“ ten, který orgán našeho těla. Je důležité znát tyto hodiny, abychom orgán, který má právě odpočívat zbytečně nezatěžovali.
Máte-li zájem, projděte si odkaz. Zde je uvedený střčedoevropský čas. V letním čase je třeba o hodinu posunout.

http://www.bio-life.cz/clanky/zdra­vi-a-krasa/biologicke-hodiny-aneb-co-se-s-nami-deje-pres-den.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Myslíš ´denní´ a nebo životní??
Denní na základě návyků a únavy (poměru přijaté a vydané energie) a denní doby (světla).
Ty životní zase neslyšně tikají – až se pak najednou rozDRNČÍÍÍ BUDÍÍÍK…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nemůžu ti odpovědět, protože ty moje jsou změnou času na letní rozhozené!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

No prostě ti jednou začnou tikat a chceš změnu. Cítíš to uvnitř sebe- .....aha, tak to se mi stává často, že se vzbudím dřív, než budík a často i mnohem dřív, než bych chtěla a než jsem vyspalá. Asi mé biologické hodiny fungují špatně

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Máš-li budík nastavený na pravidelné buzení,tak je celkem normální,že se vzbudíš sám od sebe chvilku před budíkem.Taky jsem to tak měla,když jsem vstávala třeba do školy,měla jsem budík nastavený na 4:50 a vzbudila jsem se pět minut před zvoněním,tělo si na to za určitou dobu zvykne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle genetického stadia ontogeneze.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ontogeneze

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud tedy nemluvíme o bilogických hodinách (tímto termínem se obvykle myslí změny organismu při stárnutí) ale jen o „budíku“, pak mozek je velice schopný orgán a nechá se majitelem naprogramovat ke spoustě věcí, pokud je motivace… Za svých mladých let jsem do školy vstával běžně po 6. ráno. Ale po té co mi naši koupili počítač a nebyli nadšení z toho že bych u toho seděl celj den a nedělal „nic užitečného“ jsme se dohodli, že můžu o víkendu vstávat dřív a dělat si co chci… Také jsem vstával mezi 4 a 5. ráno před budíkem, přestože v jiné dny to bylo výrazně později.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nevím, jak fungují, ale fungují. Běžně se budím pár minut před zvoněním budíku. Jinak myslím, že fungují i ty biologické hodiny ve smyslu touhy po dětech, u někoho dřív a u někoho později, ale fungují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turbo085

tik tak tik tak ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

hormonálně…

před 3219 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek