Gabe

Jak funguje zamek baterie na notebooku?

Nejlepší odpověď
cochee

Na té baterce máš takový jako háček, který je odpružený pomocí pružinky. A když tam tu baterku do toho notebooku zasouváš, tak ten háček zapadne do takové dírky, která je k tomu určená a když je tam úplně zapadnutý, tak zafunguje ta pružinka a háček se v té dírce zaháčí. No a když chceš tu baterku zase z toho noťásku vyndat, tak ten háček musíš pomocí takového pošoupávátka zase odháčit (přitom tlačíš proti oné pružince) a za stálého působení síly na to pošoupávátko vyndáš baterii. Z toho plyne, že baterie je bez pomoci toho pošoupávátka z notebooku nevyndatelná, pokud nepočítáme hrubé fyzické násilí, neboli je tam – jaksi – zamčena.

Další odpovědi
anonym

Co přesně myslíte? Zámek jako softwarový který kontroluje sériové číslo baterie, a pokud není shodné s databází tak jej určí jako že baterie není originální.Nebo myslíte zámek na notebooku který se připevní do otvoru na notebooku a druhý konec k židli či k topení se též zamkne aby jej nemohl ukradnout nikdo.