RamPoo

Jak funguje WiFi ?

Dobrý den. Mám klasický počítač a chtěl bych si pořídit notebook i s WiFi. Jak to funguje ? Půjde i internet na počítači jako do teď ? Děkuji

Nejlepší odpověď
Bedy

Stačí si koupit Wi-Fi router. Kabel, co vede do počítače odpojit a zapojit do zdířky WAN a počítač propojit kabelem, co je přiložen k routeru (nebo koupit LAN (RJ-45) kabel) – jeden konec kabelu přijde do počítače a druhý do routeru do zdířky LAN1.

Pak si stačí vzít manuál a nastavit ten Wi-Fi router – hlavně nastavit zabezpečení, zapnout firewall – ale to vše byste měl najít v návodu.

Další odpovědi
arygnoc

miesto terajšieho modemu (routera) si musíte kúpiť prístroj (router, buď v obchode alebo sa dohodnúť s poskytovateľom pripojenia), ktorý bude wi-fi signál vysielať.
na tento router normálne pripojíte (ako teraz) káblom stolné PC, netreba nič konfigurovať.

na wi-fi treba prístroj nakonfigurovať (nastaviť) podľa priloženého manuálu pomocou káblom pripojeného PC.
potom už iba v NB nastavíte pripojenie (najmä wi-fi sieť a heslo) a hotovo.

pripojenie stávajúceho PC sa nemení.