SINGO

Jak funguje wi-fi router? (II)

(http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-funguje-wi-fi-router)

Plánuji že si koupím tento http://www.al­za.cz/tp-link-tl-wr340g-d155304.htm?kam­pan=zbozi.cz router, zajímalo by mě podle čeho poznám jaký má rauter dosah. Když si ho dám do svého pokoje kam bude mít signál dosah (přibližně)?
Doplňuji:
Zajímá mě jestly ten signál bude třeba i v druhém pokoji, hned vedle (dveře)?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ono záleží dost na konstrukci pokoje, např zda není routr za nějakým výklenkem, ve kterém vede třeba komín pak signál na druhé straně toho výklenku není třeba žádný.

Nejlepší je dát router do prostřed stropu a anténou doů
Doplňuji:
To opět záleží z čeho je stěna, pokud dřevotříska tak problém není žádný, pokud železobetón s nějakou ocelovou výztuží tak asi problém bude.

Další odpovědi
Hlada

Ono se to nedá určit, proto to ani výrobci neuvádějí. Záleží také na druhé straně. Takové ty USB adaptéry velký dosah nemají. V druhém pokoji nejspíš signál bude.

Mapel

Podle zkušeností ti dojde do prvního patra, ale záleží na vlivech co už popsali kolegové. Je lepší si od kámoše půjčit na vyzkoušení.