Avatar uživatele
anonym

Jak funguje u lednice funkce "No Frost" ?

Koupila jsem si ledmici s No Frost. Ze zadní části se ozývají rány - jako by někde někam padaly kusy ledu. Rány jsou hodně hlasité, což je nepříjemné a začíná mne to znepokojovat. Je to nějaká závada ? Díky za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4335 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Funkce je taková že na zadní stěně se vytvoří slabá námraza která po zvýšení teploty roztaje a steče do kanálku.Potom se voda odpaří a vznikne opět námraza atd.atd.Je důležité aby se vpust do kanálku neucpal a proto je důležité udržovat v chladničce čistotu a kanálek jednou za čas pročistit přiloženou tyčinkou - součást balení.Ty zvuky jsem měl podobné a nyní se ozývají jakési pazvuky v podobě jakéhosi knourání.Mám značku Electrolux.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

já vlastním mražák "NO Frost"(bez námrazy),ale žádné rány se neozývají,co se týče běhu motoru,tedy mražení,měl by zhruba běžet 1/3hod. a 2/3 být v klidu.Určitě si zavolejte servisního technika,protože to máte v záruce,tak ať se na to podívá.
taky mám lednici"no frost"a ani tam se nějaké zvuky neobjevují,jenom si tak tiše brouká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Q

Ke správné funkci rány nepotřebuje, takže ten technik to jistí... Jinak ne všechny novinky jsou zasloužené a nevykoupené jiným nepříjemným... Lednice NO FROST má vždy vyšší spotřebu než ta "normální" a zase tak strašná práce s tím rozmražováním není :-)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada