pizlicka

jak funguje termostat u zehlicky?

Nejlepší odpověď
anonym

Po nahřátí na zvolenou teplotu vypne napájení topné spirály.
Nejčastější je asi bimetalový.

Další odpovědi
Mapel

Udržuje nastavenou teplotu v určitém rozmezí tím, že zapíná a odepíná fázi. Běžně používané jou bimetalové. U sporáků jsou kapilární.

Emefej

Periodicky zapíná a vypíná napajení podle předvolené teploty. Ovbykle se o to stará bimetalový spínač, který plní funkci čidla teploty i spínače současně.

Hamon

Jak kde. Někde jde o bimetalový (ze dvou spojených kovů, které mají jiný koeficient teplotní roztažnost) pásek, který za běžné teploty spíná elektrický obvod. Vlivem zvýšené teploty a jiné teplotní roztažnosti se pásek zkroutí a tím rozepne obvod. Jakmile se začne chladit, vrací se do původního tvaru a tím opětovně obvod sepne.
Druhá varianta je mikroprocesor, který to vše řídí.