Jak funguje subwoofer, že tak duní?

Nejlepší odpověď
baghira

Pouští se do něho spíš nižší frekvence, pak to dělá takový dojem. Samozřejmě je tomu přizpůsobená jeho konstrukce, tvar, a tak.

Další odpovědi
mosoj

Subwoofer není nic jiného než basový reproduktor v samostatné skříni. Konstrukce může být různá ale vetšinou se používají
sobwoofery bassreflexové s bassreflexovým nátrubkem ( potom není třeba pro dobré podání basů tak veliká skříň). Délka nátrubku se ladí na použitý basový reproduktor , konstrukci vlatní skříňky a také poměru průřezu a délky nátrubku k objemu skříňky.. Také záleží na materiálu z kterého je skříňka vyrobena, tuhosti, tvaru a tlumení vlastního zvukovodu.

Na pasivní subfofer se z kmitočtové vyhýbky pouští jenom nízké frekvence. Pokud se jedná o aktivní subwofer jsou ty nízké frekvence zesilovány na samostaném zesilovači pro nízké kmitočty. Aktivní reprosoustavy bývají kvalitnější.

Zdroj: http://www.ahi­fi.cz/bassrefle­xove-natrubky/