Dandy1

Jak funguje služba poste restante?

Musím někde něco vyplňovat pro využití služby? Platí se za ni?

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo se podívat do archivu odpovědí, kde je několik dotazů na toto téma.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=poste%20res­tante

POSTE RESTANCE – vyplňovat nemustíe nic, jen se dohodnete se s odesílatelem a s poštou, že Vaše zásilky budou adresovány poste restante. Tyto zásilky zůstávají uloženy na poště, jako adresát si je vyzvednete sama, když se prokážete svým občanským průkazem.
Poštovní adresa zásilky musí vypadat takto:
Pan
Josef Novák
poste restante
397 04 PÍSEK 4
Jestliže je v místě doručení několik pošt, musí být uvedené přesné její označení, např. číslo.

Další odpovědi
Drap

Nemusíš nic vyplňovat. Nic se neplatí. Jen si musí adresát zásilku osobně s dokladem totožnosti vyzvednout.

štamgast

Já znám jenom seriál Poste Restante.