JájsemRaibek

Jak funguje QR kód?

Vím, netřeba vysvětlovat, zamířím čtečku na kód, oskenuju a přečtu informace.
Jenže.
Zkoušel jsem to, co dělají prodavačky v obchodech, když si koupíte slevu. Přeškrtnou čárový kód, abyste to nemohli náhodou příště použít. Takže jsem vzal černý fix a některé kostičky a obdelníčky jsem prostě začernil. Hezky postupně. A co se stalo? Nic. Normálně to načetlo.
Tak jak to teda je? Co to čte?

Nejlepší odpověď
Quimby

On je QR kod právě celkem shovívavý k chybám (které třeba vznikají nedokonalým vyfocením). Ovšem když jich začerníš více, tak to určitě musí přestat fungovat. Jinak plnou specifikaci i se „šifrováním“ do čtverčků najdes určitě na Wiki.

Další možnost je, že používáš čtečku (laserovou), která daný fix ignoruje.

Další odpovědi
Dochy

Kdysi jsem se o to trochu zajímal. QR kódy se mohou nechat vytbořit v několika třídách, které se liší množstvím uložených informací a mírou samoopravitelnosti. Možná jsi někde viděl QR kód s obrázkem nebo logem. Ten se udělá tak, že přes QR kód vygenerovaný s vysokou mírou samoopravitelnosti se ten obrázek přelepí (vloží). Pak se jen zkontroluje, zda je QR kód stále čitelný. Pokud ano, může se použít na výrobku…

Škrtnutí fixou: Opravdu jen znamení pro člověka „nepoužívat“

cochee

To přeškrtnutí fixem nedělají prodavačky proto, aby kód znečitelnily, jen to je prostě znamení pro jinou osobu s čtečkou, že kód už byl „použit“.