Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak funguje QR kód?

Vím, netřeba vysvětlovat, zamířím čtečku na kód, oskenuju a přečtu informace.
Jenže.
Zkoušel jsem to, co dělají prodavačky v obchodech, když si koupíte slevu. Přeškrtnou čárový kód, abyste to nemohli náhodou příště použít. Takže jsem vzal černý fix a některé kostičky a obdelníčky jsem prostě začernil. Hezky postupně. A co se stalo? Nic. Normálně to načetlo.
Tak jak to teda je? Co to čte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, gecco před 3026 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

On je QR kod právě celkem shovívavý k chybám (které třeba vznikají nedokonalým vyfocením). Ovšem když jich začerníš více, tak to určitě musí přestat fungovat. Jinak plnou specifikaci i se „šifrováním“ do čtverčků najdes určitě na Wiki.

Další možnost je, že používáš čtečku (laserovou), která daný fix ignoruje.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Kdysi jsem se o to trochu zajímal. QR kódy se mohou nechat vytbořit v několika třídách, které se liší množstvím uložených informací a mírou samoopravitelnosti. Možná jsi někde viděl QR kód s obrázkem nebo logem. Ten se udělá tak, že přes QR kód vygenerovaný s vysokou mírou samoopravitelnosti se ten obrázek přelepí (vloží). Pak se jen zkontroluje, zda je QR kód stále čitelný. Pokud ano, může se použít na výrobku…

Škrtnutí fixou: Opravdu jen znamení pro člověka „nepoužívat“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

To přeškrtnutí fixem nedělají prodavačky proto, aby kód znečitelnily, jen to je prostě znamení pro jinou osobu s čtečkou, že kód už byl „použit“.

před 3025 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek