Avatar uživatele
quentos

Jak funguje propisovací blok?

Nikdy předtím jsem o něm neslyšel, ale teď koukám – něco naprosto úžasného. Na scrabblových turnajích jsem si do nynějška pořizoval průpis partiářů pomocí klasického kopíráku, jenže ten měl nevýhody, které si lehce domyslíte – vypadl z desek a v tu ránu od něj byl špinavý celý batoh. S propisovacím blokem se nic takového neděje a mě by zajímalo, jak tedy funguje, když dokáže ve srovnání s kopírákem tak „hygienicky“ kopírovat? Tušíte někdo? Je také na bázi uhlíku jako kopírák a uhlík je v něm již nějakým způsobem „zabudovaný“ při výrobě, nebo se přišlo na lepší propisovací materiál?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, iceT, pusinka50, fablen, Hlada, Damiana, balca před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Snad to bude stačit:

Přímopropisující nebo také samopropisující papíry umožňují spolehlivé a jednoduché pořízení dvou a více kopií bez použití uhlového papíru. Využívají se tam, kde jsou potřeba formuláře či podobné doklady, které je nutné vyplnit v několika kopiích najednou.

Samopropisovací papíry nabízíme v těchto druzích.:
CB (coated back), CFB (coated front and back) a CF (coated front)

CB papír je první list (originál), je natřen předávací vrstvou na spodní straně listu
CFB papír, střední list, tvoří kopie a je natřen přijímací vrstvou na horní straně a předávací vrstvou na spodní straně listu
CF papír, poslední papír, je opatřen přijímacím nátěrem na horní straně listu

Samopropisovací jsou vhodné pro výrobu tiskopisů , propisovacích bloků různých formulářů.....

více v odkaze

Zdroj: http://www.ar­teus.cz/tisk-technologie/pri­mopropisujici-papiry.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Asi tě spíš zajímá jaký materiál je použit a jak to tedy funguje, takže link dole je přehlednější a podrobnější. Je to zajímavé, já o tom taky neslyšela:-)

Zdroj: http://www.svet­tisku.cz/buxus/ge­nerate_page.php?pa­ge_id=5625

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

například pokladní doklady (příjmové a výdajové) se běžně vyrábí také samopropisovací, taktéž například tiskopisy paragonů, faktur, dodací listy, ELDP apod. Je to zřejmě obdobný materiál jako u propisovací­ho bloku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek