quentos

Jak funguje propisovací blok?

Nikdy předtím jsem o něm neslyšel, ale teď koukám – něco naprosto úžasného. Na scrabblových turnajích jsem si do nynějška pořizoval průpis partiářů pomocí klasického kopíráku, jenže ten měl nevýhody, které si lehce domyslíte – vypadl z desek a v tu ránu od něj byl špinavý celý batoh. S propisovacím blokem se nic takového neděje a mě by zajímalo, jak tedy funguje, když dokáže ve srovnání s kopírákem tak „hygienicky“ kopírovat? Tušíte někdo? Je také na bázi uhlíku jako kopírák a uhlík je v něm již nějakým způsobem „zabudovaný“ při výrobě, nebo se přišlo na lepší propisovací materiál?

Nejlepší odpověď
iceT

Snad to bude stačit:

Přímopropisující nebo také samopropisující papíry umožňují spolehlivé a jednoduché pořízení dvou a více kopií bez použití uhlového papíru. Využívají se tam, kde jsou potřeba formuláře či podobné doklady, které je nutné vyplnit v několika kopiích najednou.

Samopropisovací papíry nabízíme v těchto druzích.:
CB (coated back), CFB (coated front and back) a CF (coated front)

CB papír je první list (originál), je natřen předávací vrstvou na spodní straně listu
CFB papír, střední list, tvoří kopie a je natřen přijímací vrstvou na horní straně a předávací vrstvou na spodní straně listu
CF papír, poslední papír, je opatřen přijímacím nátěrem na horní straně listu

Samopropisovací jsou vhodné pro výrobu tiskopisů , propisovacích bloků různých formulářů.....

více v odkaze

Zdroj: http://www.ar­teus.cz/tisk-technologie/pri­mopropisujici-papiry.html

Další odpovědi
pusinka50

Asi tě spíš zajímá jaký materiál je použit a jak to tedy funguje, takže link dole je přehlednější a podrobnější. Je to zajímavé, já o tom taky neslyšela:-)

Zdroj: http://www.svet­tisku.cz/buxus/ge­nerate_page.php?pa­ge_id=5625

fablen

například pokladní doklady (příjmové a výdajové) se běžně vyrábí také samopropisovací, taktéž například tiskopisy paragonů, faktur, dodací listy, ELDP apod. Je to zřejmě obdobný materiál jako u propisovací­ho bloku.