Boy 13

Jak ,,funguje" polštář, když na něm spíme obličejem?

Když třeba spíme na chatě a na polštáři je nějaký bordel, malé třísky, smítka, drobky, my jsme tolik unavení a lehneme si na něj, tak co se stane s naší kůží pod okem, když si na něj lehnem a spíme na třískách, drobkách atd.? Je zde při spaní velký tlak na pokožku, že by ji mohl poškodit ? Myslím tím tlak toho bordelu, na kterým máme obličej. Přece kdyby jsme spali na podlaze bez polštáře a tam by byl zmiňovaný bordel, třísky, smítka, drobky, a my by jsme spali obličejem na tom, tak to bude více pro pleť hrubší a víc to bude tlačit, nebo ne ? Jde mi o to, jak funguje v tomto ohledu fyzika, prostě když ležíme na měkkém polštáři, ale ne na tvrdé podlaze, tak jestli na tom měkkém polštáři, kde jsou i ty drobky, třísky malé a smítka, může měnně tlačit na pleť a tím ji i méně dejme tomu uškodit. Děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
elkon

Zdá se, že tvé hobby, je spát v bordelu. Jinak by ses tím pořád nezabýval. Nebo je to úchylka? Vypadá to tak. Nebo tě k tomu někdo nutí? Normální to není.

Další odpovědi
Justin1

Polštář se tvarem přizpůsobí tvaru hlavy, zvětší se styčná plocha hlavy s podložkou, lépe se rozloží síly vzájemného působení hlavy a podložky a to znamená menší tlak na hlavu, ale přítomnost tvrdých předmětů mezi polštářem a hlavou způsobí méně rovnoměrné rozložení sil a lokálně větší tlak.

Nejez v posteli, udržuj si čistý polštář, přes den ho někam zabal nebo zavři nebo si celou postel přes den něčím zakryj, pokud je běžné, že v místnosti, kde spíš, poletují třísky a párátka. Před spaním polštář důkladně prohlédni a ohmatej, aby ses ujistil, že na něm není žádné tvrdé smetí, a pokud tam bude a nepůjde snadno sundat, vyměň povlak za čistý.

Dřív jsem měl brýle, které mi někdy taky tlačily na kůži na nose, až ji otlačily, ale žádné nevratné poškození po nich nezůstalo.

zjentek

Polštář tlak změkčí ale já bych si ho i tak vytřepal z okna. (Ten polštář! (;)