Avatar uživatele
Boy 13

Jak ,,funguje" polštář, když na něm spíme obličejem?

Když třeba spíme na chatě a na polštáři je nějaký bordel, malé třísky, smítka, drobky, my jsme tolik unavení a lehneme si na něj, tak co se stane s naší kůží pod okem, když si na něj lehnem a spíme na třískách, drobkách atd.? Je zde při spaní velký tlak na pokožku, že by ji mohl poškodit ? Myslím tím tlak toho bordelu, na kterým máme obličej. Přece kdyby jsme spali na podlaze bez polštáře a tam by byl zmiňovaný bordel, třísky, smítka, drobky, a my by jsme spali obličejem na tom, tak to bude více pro pleť hrubší a víc to bude tlačit, nebo ne ? Jde mi o to, jak funguje v tomto ohledu fyzika, prostě když ležíme na měkkém polštáři, ale ne na tvrdé podlaze, tak jestli na tom měkkém polštáři, kde jsou i ty drobky, třísky malé a smítka, může měnně tlačit na pleť a tím ji i méně dejme tomu uškodit. Děkuji moc za odpovědi.

Zajímavá 0 před 925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Zdá se, že tvé hobby, je spát v bordelu. Jinak by ses tím pořád nezabýval. Nebo je to úchylka? Vypadá to tak. Nebo tě k tomu někdo nutí? Normální to není.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Justin1

Polštář se tvarem přizpůsobí tvaru hlavy, zvětší se styčná plocha hlavy s podložkou, lépe se rozloží síly vzájemného působení hlavy a podložky a to znamená menší tlak na hlavu, ale přítomnost tvrdých předmětů mezi polštářem a hlavou způsobí méně rovnoměrné rozložení sil a lokálně větší tlak.

Nejez v posteli, udržuj si čistý polštář, přes den ho někam zabal nebo zavři nebo si celou postel přes den něčím zakryj, pokud je běžné, že v místnosti, kde spíš, poletují třísky a párátka. Před spaním polštář důkladně prohlédni a ohmatej, aby ses ujistil, že na něm není žádné tvrdé smetí, a pokud tam bude a nepůjde snadno sundat, vyměň povlak za čistý.

Dřív jsem měl brýle, které mi někdy taky tlačily na kůži na nose, až ji otlačily, ale žádné nevratné poškození po nich nezůstalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Polštář tlak změkčí ale já bych si ho i tak vytřepal z okna. (Ten polštář! (;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek