Mexx

Jak funguje pivní pípa?

Chtěla bych se zeptat, jestli pivní pípa, která má připojený ventil na CO2 potřebuje ještě kompresor. Popř. jakou funkci u pípy zastává kompresor a láhev CO2. Děkuji

Nejlepší odpověď
Tom.Noddy

Jde o to, aby byl natlakován sud. Takže buď kompresor, nebo pumpa na kolo, nebo bomba se směsí plynů…například CO2.. :)

Další odpovědi
casey

jestli je pripojena na lahev s co2 kompresor nepotrebujete. Zakladem je, ze tlak, ktery vyviji stlaceny vzduch s kompresoru vytlacuje pivo ze sudu. Jestli tlak vyvineme kompresorem, rucni pumpickou, nebo s lahve stlacenym co2 ci jinym zpusobem je jedno. jediny rozdil muze byt v tom, ze za pouziti vzduchu se musi pivo vypit behem par dni, jinak se pivo zacne kazit. Za pouziti co2 mam sud na chate narazeny i nekolik tydnu.

tom004

Nepotřebuje,a princip čepování je jednoduchý.Jednou trubičkou vháníš vzduch,nebo CO2,Trubička končí uvnitř sudu v horní části sudu,tlačí na pivo,které je vytlačováno druhou trubičkou,která končí u dna sudu,a tím zaručí jeho celkové vytočení..

venkovan

Zamíchej se sudem, vyraž zátku a přistav (raději předtím) vanu do které pivo vypění – vyteče. A z vany se nechá nabírat pivo naběračkou a není třeba shánět pípu. Šikovní kluci to umí chlemstat rovnou ze sudu když to stříká. něco (prakticky všechno) vyteče okolo, ale ten pocit je k nezaplacení.
Co mají za poslání kompresor, CO2 apod., napsali již jiní . pomáhají vytlačit pivo ze sudu ven, stejně jako u limonády apod.