postcd

Jak funguje odmaštění povrchu před lakováním?

Dobrý den, když chci natřít kovový povrch na kterém jsou zbytky základní barvy, mám dojem že se doporučuje povrch odmastit. Zajímalo by mě jak to odmaštění funguje. Z mytí nádobí mám zkušenost že u horké vody a jaru se mastnota splachuje, ale zde se nic nesplachuje, přijde mi že se ta mastnota jen roztírá a zůstává tam? CO se tam tedy děje s tou mastnotou na tom kovu?

Odpovědi
ladaadal

No, pokud to děláš poctivě, tak tu mastnotu otíráš do hadru nebo odfoukáváš stlačeným vzduchem. Jak jsi přišel, že se nic neoplachuje? Při velkém v průmyslu jdou díly do pračky, kde se odmastí a opláchnout. Doma to musíš udělat tak, že namočíš hadr do odmašťovadla (já používám nitro ředidlo) a otíráš, takže mastnota zůstává v hadru. Pokud ti tam něco zůstane, na 99% se tam začne loupat barva.

elektrikář

Na odmaštění povrchui jdou použít rozpouštědla, ředidla, benzín. Nebo roztok pracího prášku, soda nebo jiné saponáty. Pokud na předmnětu zůstane mastnota barva nepřilne a bude se loupat.