orestez

Jak funguje Nadace pro ..? Posílám peníze na nájem kanceláří a plat s.r.o. a chudák nedostane nic?

Jo, tady třeba mi to hodil chrome https://ona.id­nes.cz/milos-kahoun-vanocni-sbirka-idnes-cz-dvd-/vztahy-sex.aspx?c=A181221­_110817_vztahy-sex_jup a tam je účet kamsi, že ty peníze, dary někdo sežere a ten, který je tam jmenován, který potřebuje pomoc, tak ten je nástrojem, jak z lidí vytřískat na nový Codiac. Co s tím?
Jazyk mého kmene je https://img34­.rajce.idnes.cz/d3402/15­/15765/15765594_f8459ab­f67e85e518d608d828f896b2­f/images/2018-12-22-00-31-15-133_cz.csas.ge­orgego.jpg?ver=0 a příjemce je zdejší uživatelka, která zde byla pro pomoc tak asi 1×.

Nejlepší odpověď
ivzez

Co s tím? Nenechat se na takové „projekty“ nachytat.
Ony sice těm zmíněným jedincům pomohou, ale ještě
více „pomohou těm pomáhajícím – prostředníkům“.

Chce-li někdo někomu pomoci (ještě lepší by bylo pomáhat dlouhodobě nebo opakovaně), je rozumnější se porozhlédnout po svém okolí. Neuvítal by např. některý starší soused, který už „nemůže dobře na nohy“ pravidelný týdenní nákup? Pomáhajícího by to stálo jen chvíli času, ale pro dotyčného by ta pomoc byla „k nezaplacení“…

Další odpovědi
autacek

Nerozumím jazyku tvého kmene. Nicméně ano, smutným pravidlem je, že mezičlánek výběru prostředků z něj určitou část zkonzumuje. Někdy je to tak velká část, že se humanitařičina vyplatí již jen pro samou podstatu existence zprostředkovatele. Srovnej sám, budu-li například sosat státní příspěvky na menšiny a spokojeně si z výplaty žít, byl bych blázen, kdybych nechválil své výsledky, podřezával si vlastní větev a musel snad pracovat jinde.

aliendrone

Celkem by mne zajímala LOGIKA tvého myšlenkového postupu, když nejprve otázku UZAMKNEŠ a po pár dnech ji editací posuneš vpřed. :o ;)