oselik

Jak funguje motor?

Ahoj,chtěl bych se zeptat jak funguje motor.
Zajímalo by mě jak se vyrábí a jak se díky motoru rozjede auto.Jak je ten motor napojený na ty kola nebo jak se díky motoru hýbou ty kola jak je to tam poskládané a jak se to vyrobí?Jak jsou propojené kola a motor?

Odpovědi
led

otázka je príliš široká. Prosím definovať aspoň orientačne motor, /elektro,kapalný pohon, parný, tuhé palivo,…/
Najjednoduchsie je pozrieť si wikipedia.cz, alebo učebnicu autoškoly

fortin

Pomohlo by ti získat vědomosti z toho co už na webu je. Doporučuji ti podívat se na youtube How to Make Motor. My češi na youtube máme dva kanály zabývající se vědou, mechanikou, fyzikou či astronomií ale to je uboze málo!

Zdroj: http://www.you­tube.com/view_pla­y_list?p=09915282­D5F6644C&sear­ch_query=how+to+ma­king+motor

COVERENDER

Motor ma spalovací komory(válce)ve kterých pisty poháněné zažehnutim benzínu nebo vznicenim nafty konají pohyb nahoru a dolů a pres klikovy hřídel a spojku přenáší otáčivý pohyb do převodovky,ktera je napojena bud přímo na poloosy (motor v předu a přední nahon)a nebo na kardanový hřídel a pak dozadu na diferenciál a zase na poloosy a kola (zadni nahon)-to je velice jednoduše,vic se mi sem nevleze