petr7712

Jak funguje meditace a v čem pomáhá?

Slyšel jsem, že meditace velice posiluje mysl, tělo i duši… Je to pravda? A máte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to pravda. Meditace je vlastně zklidnění, rozjímání, zbavení se myšlenek a zaměření se na správné dýchání. Potřebujeme k tomu klid, vhodné prostředí a touhu se zklidnit a posílit. Ono už to, že lidé dnes málo odpočívají, nedokáží se v klidu a tichu soustředit na to, že „chtějí být duševně i fyzicky silnější“, způsobí, že jsou unavení, slabí, podráždění, nervózní a nedokáží vlastně být v pohodě a pozitivně naladěni. 🙂

Další odpovědi
Banán88

meditaci je ale treba se naucit ;) neni to o tom kecnout na bobek, zkrizit nohy a hucet.. jsou ruzne druhy :)

zjentek

funguje velmi dobře, pomáhá proti příliš aktivnímu životu, ale taky je to dobrý proti smrti ..takže dávej bacha, jak se do toho položíš, páč tady je vidět, že by to mělo být taky trochu vyvážený