Kelt

Jak funguje lavinový vyhledávač?

Jen tak pro zajímavost, jsem se podíval, kolik to stojí.
https://www.in­sportline.cz/37444/la­vinovy-vyhledavac-mammut-barryvox
A jak to funguje? To má každý ze skupiny tento vyhledávač, který vydává signál o určité frekvenci a když je pod sněhem, tak někdo jiný, kdo má taky tento vyhledavač, ho může zaměřit? To jsou všechny vyhledavače na stejné frekvenci? Já tak do hor v létě a naposledy jsem byl v Tatrách před 20 lety, takže nemusím, ale to mne zajímá. Podá někdo pár informací? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Funguje podle popisu v manuálu … 🙂 Ten v odkaze umí skupinový režim a vyhledávání dalších, ale z principu každý musí umět především vysílat signál na určité frekvenci (457 kHz – sjednocený mezinárodní standard).

Další odpovědi
mosoj

Jako fungují goniometry. Za války na příklad s goniometry Němci zaměřovali ilegální vysílačky. Prostě hledej goniometr. Třeba zde: https://zelena­vlna.com/cs-armada/bc779-b-hammarlund-a-goniometricka-stanice-holesov/
Také si zopakuj co řeší a čeho se týkají goniometrické funkce. Bez nich by to nešlo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Jen doplním mino dotaz.
V lavině je dobrou pomocí také lavinový batoh.