Spott

Jak funguje karta lítačka?

Za pár dnů si jedu do Prahy vyzvednout lítačku. Budu teď dojíždět do Prahy na střední, ale vlastně vůbec nevím jak tahle karta funguje. budu jezdit vlakem na hlavák a z něho tramvají do školy. na vlak si koupím jízdenku u pokladny ale jak to bude fungovat s touhle kartou? Nějak si jí nabiju a místo lístku dám průvodčímu tu kartu? A co v tramvaji? Tam tu kartu dám když náhodou pujde revizor,jinak nic? Jednoduše na mě prosím, potrřebuju to vysvětlit jako pro blběčka protože to prostě nechápu, děkuji.

Odpovědi
Hlada

Lítačka je obecně čipová karta, na kterou se dají nahrát různé aplikace. Jednou z aplikací je předplatné MHD. Až ji budeš mít, tak si na některém prodejním místě zaplatíš jízdenku na tolik pásem, kolik jich budeš využívat. V zaplaceném pásmu platí také ve vlacích zařazených do PID. Nemusíš si pak kupovat jízdenku do cílové stanice, ale jen na okraj zaplaceného pásma. Ve vlacích ji předložíš průvodčímu, v příměstských autobusech přiložíš ke čtečce, uvnitř města nic, jen revizorovi.
POZOR!!!
Od září budou platit pro studenty výrazné slevy, takže teď si ještě žádnou aplikaci nekupuj!
Podívej se na další nabídky, jestli z toho něco využiješ. Šikovná je Městská knihovna.

Edison

UTFG… Najdeš i kontakty a můžeš se zeptat mailem, telefonem, osobně, když si to budeš vyzvedávat… A dostřaneš ty informace relevantnější, od osob nejpovolanějších.