Lgee

Jak funguje Interpol?

Funguje to jako mezinárodní policie (například se osoby hledaji skrz satelity?) nebo jen spolupracují mezi sebou veškeré státy?

Odpovědi
Drap

Hlavní činnost je přes policie jednotlivých států. Techniku využívají obdobnou, jako jiné národní policie

Pepa25

Je to organizace jen zastřešující spolupráci jednotlivých policií, nemají vlastní agenty. V podstatě je to správce vzájemných komunikačních kanálů a databází. Funguje to tak, že když např. FBI vystopuje, že nějaký zločin spáchal někdo z Itálie, tak se obrátí na italskou centrálu Interpolu, která zprostředkuje kontakt na příslušnou policejní složku, která pak s Američany spolupracuje.