polarka.51

jak funguje emule

jak funguje aplikace emule

Nejlepší odpověď
honza19hk

eMule 2.04.b
eMule je jeden z klientů sítě eDonkey.
Narozdíl od oficiálního stejnojmenného klienta pro tuto výměnnou síť však
není zaplněn reklamou ani spyware a navíc obsahuje mnohá vylepšení.
Je šířen jako „Open Source“
Výhodou eMule je stahování souborů po částech od více uživatelů najednou.
/ podobně jako u Bittorrentu / Podmínkou uploadu
přitom není nutnost mít kompletní soubor. Princip je takový že čím více dat
z jednotlivého stahovaného souboru poskytujete postupně ke sdílení ostatním, tím se vylepšuje Vaše pozice ve frontách na jednotlivé části ktéré Vám dosud chybí. Krátce řečeno, kdo hodně nabízí stahuje rychleji.
Na síti eMule se dá najít prakticky všechno a především u novinek podobně jako v bittorrentu je stahování relativně velmi rychlé. U starších a méně oblíbených nebo známých souborů někdy nezbývá než „vystát frontu“ Drobným problémem je zde potřeba neomezeného /trvalého/ připojení protože eMule v tomto případě přiděluje lepší pozice ve frontách časově delšímu aktuálnímu připojení.

Síť eDonkey je tvořena jednotlivými servery, na které se připojují klienti. Všechny servery jsou mezi sebou propojeny a jsou schopny sdílet informace, takže je vcelku lhostejné, ke kterému serveru se připojíte. Nová verze eMuly podporuje vedle eDonkey také zcela novou síť Kademlia, která nevyžaduje žádné centrální servery a všichni uživatelé vzájemně vytvářejí velký autonomní systém.

Instalace a první spuštění
Po stažení instalačního souboru a jeho spuštění proběhne instalace automaticky, není třeba nic nastavovat. Instalátor podporuje mimo jiné slovenštinu.
Všechna důležitá nastavení se provádějí až při prvním spuštění programu a s pomocí průvodce je to pro zkušené uživatele záležitost asi na tak minutu. Pro ty méně zkušenejší nastavení krok za krokem:
1.jen informace o průvodci
2.zde zadáte svůj nick nebo co chcete
3.ve výchozím nastavení bude eMule spravovat vaše priority stahování, není nutno měnit.
4.ve výchozím nastavení bude eMule spravovat priority pro poskytování souborů jiným,opět neměnit.
5.ve výchozím nastavení bude eMule dávat jiným jen celé části souborů. Raději vypnout
6.Výběr sítě: Kademlia je zatím jen ve fázi testů, nechte nastavení jen na eD2k.Zaškrtněte připojení k serverům po spuštění programu (Enable this option if you want eMule to connect at startup)
7.Nastavení rychlosti vašeho připojení.raději nepoužijte předvolby a nastavte ručně dle kapacity vaší linky tak aby vám ještě něco zbylo třeba na surfování

.

Připojení, vyhledávání, stahování
Pokud ještě nejste připojeni, stiskněte tlačítko vlevo nahoře Připojit. „eMula“ se bude snažit postupně připojovat k dostupným serverům a po připojení si zaktualizuje seznam serverů.První připojení může chvilku trvat. Servery můžete vybírat také ručně poklepáním na jejich název, není to ale nutné, program si s tím poradí automaticky sám.
A nyní konečně můžete začít hledat.
Zadejte jméno souboru a po vyhledání zkontrolujte jeho dostupnost tj. kolik uživatelů momentálně vyhledaný soubor nabízí / ve skutečnosti toto číslo bývá mnohem vyšší, a s těmito uživateli pouze začínáte /. Číslo v závorce udává počet uživatelů na momentálně aktuálním serveru ale zas tolik důležité není protože soubor se většinou začne stahovat i když „závorka“ nikoho neukazuje.
Označte vybraný soubor a začínáte stahovat.
eMule umí přidávat soubory i přes url ve tvaru ed2k://|file|
Navíc existují servery /například content.emule-project.net/, které se specializují na seznamy takových odkazů. Výhodou takto vložených odkazů je přeci jen mnohem menší pravděpodobnost že stáhnete něco úplně jiného než jste chtěli.
Na horní liště klepněte na Přenosy. V horní části okna jsou soubory, které stahujete, dole jsou ty, které si od vás stahují ostatní. Objeví se také celá řada dalších informací o stahovaných souborech. Nejdůležitější jsou „Průběh“ a „Zdroje“

Barvy ve sloupci „Průběh“ znamenají toto:
Černý – tuto část už máte
Žlutý – tuto část zrovna stahujete
Modrý – odstín vyjadřuje dostupnost. Světlemodrý: málo zdrojů, tmavěmodrý: hodně zdrojů.
Červený – tuto část momentálně nikdo nemá nemá
Zelený – po dokončení souboru celý proužek zezelená.
Pokud má soubor mnoho zdrojů, ale přesto nemá nikdo nějakou část, je to podivné a doporučuji počkat.
Při stahování videosouborů se nahrává nejdříve první a poslední část souboru. Stačí tedy použít např. AVI Preview jistě Vám známý třeba z Kazaa a hned se můžete přesvědčit zda skutečně stahujete to co chcete.
Je-li vedle jména souboru i v zeleném či červeném rámečku, má tento soubor komentáře uživatelů. Někdy může pomoci pro Vaše rozhodování zda stánout či nikoli.
Když poklepete na nějaký stahovaný soubor, rozbalí se seznam dostupných zdrojů. Můžete vidět, jaké části souboru mají. Důležitý je sloupek „Priorita“, kde je uvedena vaše pozice. QR: číslo udává vaši pozici ve frontě na stahování, čím menší číslo, tím dřív na vás přijde řada.

eMule dále nabízí podrobné statistiky stahování s grafy, IRC klienta, předávání zpráv a spoustu dalších funkcí které jsem přiznám se dosud ani nevyzkoušel.
Výbornou vlastností eMuly je vzdálená správa a to dokonce i přes mobilní telefon. Můžete zapnout na svém počítači webový server eMuly a vzdáleně se tak připojit ke svému domácímu počítači a sledovat, jak se stahují soubory, vyhledávat soubory a přidávat je do stahování.

Zdroj: www.sdileni.cz

Další odpovědi
kenyrts

možná by bylo přehlednější si to přečíst zde:

Zdroj: http://www.emule-project.net/ho­me/perl/general­.cgi?l=32