a7207083

Jak funguje e-jízdenka na dálkové spoje? ČSAD

Je mi to trochu trapné, ale dálkovým autobusem jsem jela asi jen 2× za celý život. No, zítra bych chtěla jet autobusem do Brna, tak jsem si na amsbus.cz chtěla zakoupit jízdenku. To bych zvládla, ale je tam napsané, že si nemusím tisknout jízdenku. Znamená to, že jenom přijdu na autobus, nasednu a jedu? Nebo řeknu řidiči své jméno? Opravdu jsem ztracená…

Odpovědi
Výletník8

Teď už máte po cestě, ale přece jen: liší se to u různých dopravců. Řidič má plánek vozidla a ví, na která místa jsou prodané místenky, a když jsou elektronické, s jakým kódem. Většinou se řidič spokojí, když se k danému místu nehlásí více osob, někdy kontroluje kód jízdenky.