druid

Jak funguje čas na počítači?

Jak to počítá? Jasně elektronika, jenomže když vypnete počítač.A pak zapnete, tak ten čas funguje dál.Ale počítač nemá jak zjistit, jak dlouho byl vyplý, a hodiny nefungujou u vypleho počítače.No a kdyby nebyl internet, tak se nema jak nakonfigurovat pomoci internetoveho času.Tak jak to je?

Nejlepší odpověď
badisko

normalne ti funguje …v PC nas nabijeci baterii ktera se ti pri vypnuti pc o toto stara …taky se stara o BIOS …jinak by se ti resetoval…takze cas ti jede porad ikdyz je vypnutej PC…

Další odpovědi
isteron

Na základnej doske je tá batéria.

Dochy

V naprosté většině osobních počítačů je obvod reálných hodin (RTC). V některých starších jako samostatná součástka (viděl jsem černej kvádřík jako hybridní obvod s vestavěnou baterkou, zároveň obsahuje baterkou zálohovanou paměť pro uložení základních nastavení BIOSu), častěji byla knoflíková baterie poblíž na desce (životnost 3–10 let) někdy se používá dobíjecí. Poblíž bývá jumper pro vymazání nastavení (zároveň padnou hodiny). Tento obvod také často dokáže zapnout počítač v nastavený čas. (Lze nastavit v menu BIOSu, ev. některými spec. programy)

badisko

vundej tu baterii a cas ti nepujde..