Mirdas

Jak funguje BITCOIN ?

Kde se tu vzala měna BITCOIN, jak vůbec funguje, dá se za ní něco nakoupit, jak se u ní určuje kurz a podobně.
_
Doplňuji:

Není to zas tak dlouho, co nějaký člověk na dřívějším nákupu BITCOINu obrovsky zbohatl.

Je to možné zda je to jen virtuální měna ?
_
-

Nejlepší odpověď
anonym

Wiki ví – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bit­coin

Doplňuji:
Je to možné – pokud kukneš na http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/8/85/Bit­coin_winkdex.png , zjistíš, že BTC z v podstatě nulové hodnoty vystoupal až na (špičkově, prozatím) na cca $1000…
A to, že jde o virtuální ´zboží´ není důležité – je momentálně žádané.

Další odpovědi
Dochy

jak funguje nechápu, ale jak funguje kurs chápu. Kurs se nějak „sám“ vyvinul na základě nabídky a poptávky.
Pokud jde o pár kusů zboží (v tomto případě zboží = bitcoin) a jednorázovou transakci, pak je cena stanovena smluvně mezi dvěma stranama, které mají o transakci zájem. pokud je zboží masové množství a masově se provádějí transakce, začne se cena vyvíjet a udržovat sama. Nikdo kdo nakupuje nebude chtít koupit za cenu větší než nabídne konkurence a nikdo z prodávajících nebude chtít prodat levněji než musí.

Reezo

Bitcoin je virtuální měna kterou vytvořil nějaký Japonec. Bitcoiny se těží pomocí počítače a každý bitcoin má svůj unikátní kód.

Jinak Bitcoin bych nedoporučoval, jelikož zanikli již 2 burzy s bitcoinama a může se to propadnou více.

magorvkleci

normální smrtelník za to nakoupí především věci spojené s internetovým obsahem – předplatné blogů, kapacita stahování souborů, rozšíření her a pajďuláčci do nich a tak…

ty možnosti koupit hmotné „opravdické“ věci, které se sem tam objeví, jsou spíš reklama než realita – na praktické zboží a služby to může fungovat, jako běžné lokální měny (jako LETS nebo WIR) … i když v jednom smyslu paradoxně opačně: za LETS se dá koupit (skoro) všechno, ale jenom málokde … za BTC se dá koupit jenom máloco, ale (skoro) všude

tvrdí se, že to dává velké možnosti šedé zóně a dokonce kriminálníkům a teroristům, ale já počítám, že tyhle pověsti rozšiřují zejména banky a jimi vlastněné státy, ab to mohly pokud možno bezbolestně zakázat, ze stejných důvodů jako pořád hysterčí proti těm nezávislým měnám

kurz směrem k penězům určují ti, co bitcoiny za peníze prodávají a nakupují (BTC směnárny)

Funguje to úplně stejně jak akcie… jednu chviilku seš miliadář a než stihnes mrknout tak sedíš na pracáku.