jarosaurus

Jak funguje americká hypotéka?

Americká hypotéka – Jak se to počítá? Čistě hypoteticky, když si kupuji stavbu na klíč o ceně 1 300 000,– Kč, pozemek 1 000 000,– Kč (nevím přesně) no a nejšpí i auto, tak se to nejspíš počítá tak, že mi dají pouze 70% té stavby a jinak nic? Nebo mi mohou dát víc? Přes cenu stavby, abych mohl mít i na pozemek?

Je mi 16 a fakt tomu nerozumím, díky za odpovědi a vysvětlení.

Nejlepší odpověď
gecco

Americká hypotéka „funguje“ jinak – pokud chceš koupit nemovitost, využiješ hypotéky ´klasické´ (a to podle podmínek konkrétní banky a produktu, existují 100% hypo, výhodnější jsou 70% či ´menší´…), tuto hypo ovšem můžeš použít jen na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti v osobním vlastnictví.
Pokud naopak nemovitost už máš a potřebuješ peníze, použiješ americké hypo – zastavíš nemovitost a banka ti půjčí nějaké % z odhadní ceny (třeba na to auto).