Avatar uživatele
Registrovaný

Jak funguje adopce na dálku?

Jak funguje adopce na dálku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Velice stručně lze říci, že přes zprostředkovatele (agenturu) platíte dítěti školné včetně nezbytných výdajů na školu. Některé agentury zajišťují i další služby (zdravotní pojištění dítěte, pomoc rodině v období špatné úrody, přídělem pitné vody...)

S dítětem a jeho rodinou máte možnost korenspondovat, dostáváte informace o jeho prospěchu, fotografie... můžete zasílat i malé balíčky. Konkrétní možnosti i náklady na adopci jsou různé, dle jednotlivých agentur.

Pokud máte zájem o adopci a přemýšlíte jak na to, co to obnáší a pod... klidně mi napiště mail. Mám adoptovanou holčičku z Keni už víc jak pět let, tak snad bych vám nějaké ty konkrétní dotazy mohla zodpovědět.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Základní principy "adopce na dálku" jsou u všech organizací a projektů zhruba stejné: cílem je umožnit chudým dětem v rozvojových zemích (nebo v postsovětských republikách) důstojnější existenci - zajistit jim základní živobytí, zaplatit školní vzdělání případně vyučení nějakému řemeslu, a tak je lépe připravit na život (aby měli větší šanci získat dobré zaměstnání). Dárce u nás - může to být jednotlivec, rodina nebo větší společenství (několik rodin, škola, školní třída, farnost atd.) - finančně podporuje konkrétní dítě, o němž dostane základní informace (jméno, bydliště, životní situace) spolu s jeho fotografií; většinou si s ním také může dopisovat (jednou až třikrát ročně, anglicky nebo francouzsky - podle oblasti, v níž dítě žije). Podpora trvá do přesně stanovené doby - např. do ukončení studií (někdy, byť zřídka, i vysokoškolských) či do 18 let apod. Dárce však není nucen platit po celou dobu - když už dál nechce nebo nemůže přispívat, odhlásí se z projektu a dítě se pak "přidělí" jinému dárci. Minimální doba podpory bývá jeden rok a její výše se pohybuje v rozmezí 5000-15000 Kč ročně.
Podporu dítěte na místě zajišťuje nějaká místní organizace nebo místní pobočka mezinárodní organizace - často je to organizace církevní (biskupství, farnost, misijní stanice). Děti jsou k adopci vybírány podle kritéria potřebnosti - jak je jejich rodina chudá a jak moc potřebují pomoci. Pokud vím, žádná z organizací, které znám, přitom nehledí na jejich vyznání, příslušnost k nějaké společenské skupině apod., takže např. katolická organizace klidně podporuje kromě katolíků i protestanty, muslimy, hinduisty, animisty a další (včetně kasty nedotknutelných v Indii).


Avatar uživatele
Pokročilý

Princip této adopce spočívá v dotaci vybraného dítěte určitou finanční částkou. Hodnota této částky stoupá a klesá s lokalitou, ze které vybrané dítě pochází. Nejvíc adoptovaných dětí na dálku pochází z afrických zemí, Indie, Ukrajiny, Běloruska, Litvy a ze zemí rozvojové Asie – tzv. \„asijských tygrů\“. Průměrně se tato částka pohybuje kolem 5 tisíc korun ročně. Tímto obnosem je financováno především vzdělání dítěte, základní zdravotní péče a strava. Samozřejmě jde o děti z těch nejchudších rodin, které si nemohou díky finanční situace rodiny – pokud nějakou mají – dovolit chodit do školy.

Pokud se rozhodnete adoptovat dítě na dálku, váš svěřenec vám bude dvakrát ročně posílat dopis, ve kterém budete informováni o jeho pokrocích ve studiu i o jeho osobním životě. Jednou ročně vám příjde i aktuální foto dítěte.

Adoptovat dítě může nejen rodina, ale i jednotlivec, skupina přátel, třída, firma, nebo i celá škola (v poslední době je stále více škol, které se aktivně zapojují do tohoto projektu…).


Avatar uživatele
Pokročilý

mrknete na www stranky o adopcinadalku tam už vše najdete, zprostředkovatel vám to zajistí, jde hlavně o to psát si s dítětem a posílat mu penízky, min. 5000 za rok

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1369
Zlatý marci1 993
Zlatý quentos 709
Zlatý ivzez 704
Zlatý annas 673
Zlatý iceT 657
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 522
Zlatý zjentek 512
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.