Jak funguje adopce na dálku?

Nejlepší odpověď
Lencis

Velice stručně lze říci, že přes zprostředkovatele (agenturu) platíte dítěti školné včetně nezbytných výdajů na školu. Některé agentury zajišťují i další služby (zdravotní pojištění dítěte, pomoc rodině v období špatné úrody, přídělem pitné vody…)

S dítětem a jeho rodinou máte možnost korenspondovat, dostáváte informace o jeho prospěchu, fotografie… můžete zasílat i malé balíčky. Konkrétní možnosti i náklady na adopci jsou různé, dle jednotlivých agentur.

Pokud máte zájem o adopci a přemýšlíte jak na to, co to obnáší a pod… klidně mi napiště mail. Mám adoptovanou holčičku z Keni už víc jak pět let, tak snad bych vám nějaké ty konkrétní dotazy mohla zodpovědět.

Další odpovědi
alenka901

Základní principy „adopce na dálku“ jsou u všech organizací a projektů zhruba stejné: cílem je umožnit chudým dětem v rozvojových zemích (nebo v postsovětských republikách) důstojnější existenci – zajistit jim základní živobytí, zaplatit školní vzdělání případně vyučení nějakému řemeslu, a tak je lépe připravit na život (aby měli větší šanci získat dobré zaměstnání). Dárce u nás – může to být jednotlivec, rodina nebo větší společenství (několik rodin, škola, školní třída, farnost atd.) – finančně podporuje konkrétní dítě, o němž dostane základní informace (jméno, bydliště, životní situace) spolu s jeho fotografií; většinou si s ním také může dopisovat (jednou až třikrát ročně, anglicky nebo francouzsky – podle oblasti, v níž dítě žije). Podpora trvá do přesně stanovené doby – např. do ukončení studií (někdy, byť zřídka, i vysokoškolských) či do 18 let apod. Dárce však není nucen platit po celou dobu – když už dál nechce nebo nemůže přispívat, odhlásí se z projektu a dítě se pak „přidělí“ jinému dárci. Minimální doba podpory bývá jeden rok a její výše se pohybuje v rozmezí 5000–15000 Kč ročně.
Podporu dítěte na místě zajišťuje nějaká místní organizace nebo místní pobočka mezinárodní organizace – často je to organizace církevní (biskupství, farnost, misijní stanice). Děti jsou k adopci vybírány podle kritéria potřebnosti – jak je jejich rodina chudá a jak moc potřebují pomoci. Pokud vím, žádná z organizací, které znám, přitom nehledí na jejich vyznání, příslušnost k nějaké společenské skupině apod., takže např. katolická organizace klidně podporuje kromě katolíků i protestanty, muslimy, hinduisty, animisty a další (včetně kasty nedotknutelných v Indii).

Dandi

Princip této adopce spočívá v dotaci vybraného dítěte určitou finanční částkou. Hodnota této částky stoupá a klesá s lokalitou, ze které vybrané dítě pochází. Nejvíc adoptovaných dětí na dálku pochází z afrických zemí, Indie, Ukrajiny, Běloruska, Litvy a ze zemí rozvojové Asie – tzv. \„asijských tygrů\“. Průměrně se tato částka pohybuje kolem 5 tisíc korun ročně. Tímto obnosem je financováno především vzdělání dítěte, základní zdravotní péče a strava. Samozřejmě jde o děti z těch nejchudších rodin, které si nemohou díky finanční situace rodiny – pokud nějakou mají – dovolit chodit do školy.

Pokud se rozhodnete adoptovat dítě na dálku, váš svěřenec vám bude dvakrát ročně posílat dopis, ve kterém budete informováni o jeho pokrocích ve studiu i o jeho osobním životě. Jednou ročně vám příjde i aktuální foto dítěte.

Adoptovat dítě může nejen rodina, ale i jednotlivec, skupina přátel, třída, firma, nebo i celá škola (v poslední době je stále více škol, které se aktivně zapojují do tohoto projektu…).

Attack-design

mrknete na www stranky o adopcinadalku tam už vše najdete, zprostředkovatel vám to zajistí, jde hlavně o to psát si s dítětem a posílat mu penízky, min. 5000 za rok